| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi platesc eu asigurarea de sanatate si taxa la casa de pensii timp de 12 luni pot beneficia de indemnizatia pentru nou nascuti? precizez ca lucrez fara contract de 7 luni si sunt gravida si as vrea sa stiu daca mai pot face ceva pentru a primi indemnizatia? seful poate sa-mi faca contract cu 4 luni in urma? va rog sa ma lamuriti va multumesc

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Deci chiar daca iti platesti sing nu beneficiezi. dar de e sefu nu ti-a facut carte de munca? [contract] acum pierzi daca iti perfecteaza actelke. contractul de munca el ca si parton ok dar sa ai 12 luni in cimpul muncii la el / mai intereseaza te dar nu cred ca rez. sincer bafta si mie tare mila de voi cei tineri care acceptati asa ceva [fara contract. ce ve ti face la [pensie? fiecare zi conmteaza /dar l; uni. el baga banii in buzunar si voi. munciti.