| ingh3rash a întrebat:

Daca nu esti cununat, poti sa botezi pruncul cuiva? Astept pareri.

11 răspunsuri:
| BETTYNA a răspuns:

Da se poate, mama mea nu este cununata cu tati si a botezat multi copii si chiar le merg bine copilasilor adica nici nu s-au mai imbolnavit de atunci, evident nu poti sa cununi daca nu esti cununat cunat. bye bye

| florin1979 a răspuns:

Da, poti sa il botezi!

| mihaela31 a răspuns:

Da,poti boteza un copil daca nu esti cununat, dar nu poti sa cununi pe cineva daca tu nu esti cununat.

| ingh3rash explică (pentru mihaela31):

Ok.multumesc

| mihaela31 a răspuns (pentru ingh3rash):

Cu placere, se zice ca atunci cand botezi un copil ti se iarta pacatele.happy

| MissBeer a răspuns:

Normal, eu am facut asta si nici nu puteam sa-l tin in bratelaughing, aveam doar vreo 5-6 ani.

| DeeaMarry a răspuns:

Da, se poate!
Nu stiu de ce multi sustin faptul ca nu poti sa cununi pe cineva daca tu nu esti cununat... E total fals! Unchii mei au avut ca nasi doi prieteni(nasa-prietena miresei, nasul-prietenul mirelui), care nici macar nu se cunosteau intre ei si niciunul nu era casatorit! Si da, este vorba despre o nunta ortodoxa!

| MioaraParalescu a răspuns:

Da,fara nici o problemawinking

| SDC a răspuns:

Am auzit ca e pacat! si nu ii va merge bine la copil!

| Tudyss a răspuns:

Da poti

| florentttina a răspuns:

Da