| frum a întrebat:

Daca tata voia sa iasa acum la o bere cu niste prieteni de familie(sot si sotie), iar mama nu a vrut, este normal sa o snopeasca in bataie tata?
Tata a fost insurat inca o data iar cuplul cu care trebuia sa se intalneasca erau doi parinti al caror copil a fost botezat de tata si fosta lui sotie. Femeia aceea nu prea o suporta pe mama si tine legatura cu fosta sotie a mamei, motiv pentru care mama a refuzat frumos sa mearga si l-a rugat pe tata sa mearga singur pentru ca e tarziu. A snopit-o in bataie de fata cu noi apoi a plecat. Imi crapă sufletul, Doamne, ce pot sa fac...

19 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E clar ca tatal tau are o probleme, si cu violenta si mai spui de alcool... cele doua nu fac niciodata ceva bun. Daca nu se poate discuta, singura metoda e sa apelezi la fortele legii, politie, politie comunitara, jandarmerie... Mai ales daca vin si il prind intr-un moment in care e baut, concluzia lor va fi clara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plângere la poliție.

| frum explică (pentru sadrian46):

Preferam sa ma omoare pe
mine.Nu este durere mai mare decat sa iti vezi mama batuta... Nu pot duce asa ceva.ma
doare tare

| Freya1 a răspuns:

Sa vorbesti cu mama ta si sa plecati sau sa il scoateti afara din casa pe animalul ala.
Nu trebuie nimeni sa suporte un astfel de tratament indiferent de motiv.Mama ta ar trebui să depună plângere la poliție pentru agresiune, iar tu daca esti minor si casa e a mamei sau amandurora vei ramane cu mama ta in casa până se va stabili divorțul si tot pentru ca asta trebuie facut intr-o situatie de genul.
Ce aveti voi acolo nu mai este familie si iubire, ci călău si victime.

| gabicoo a răspuns:

Nu ai ce sa faci! Accepta situatia asa cum e!
Daca e violent si mai si beagreu se dezvata de narav!
;(

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Mama ta ce zice?

| frum explică (pentru gabicoo):

Mama plange si tremura pentru cand se va intoarce el acasa baut, iar eu la fel

| gabicoo a răspuns (pentru frum):

Poate o plângere la poliție îl va potoli!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ce varsta ai? I.ai apărare, daca esti băiat.
P.S Cand va veni, daca va fi băut bine sa nu dai in el, nici macar sa.l împingi. Nu stii cum cade, da cu capu de ceva si te.ai "aranjat" pe cativa ani buni. Cereți ordin de protecție, poti suna politia chiar acum. S.au inasprit legile pentru victimele violenței domestice, deoarece, înainte poliția nu prea facea mare lucru, iar de atunci s.au intamplat cam multe crime. Iti garantez ca se vor ocupa serios pentru astfel de cazuri.

| Yurisa a răspuns:

Poliție

| Alexuţ02 a răspuns:

Suni la 112 si le spui problema, incerci sa fii cat mai convingator, nu le spui ca s-au certat sau alte nebunii, spui direct problema si cat de grava e, dupa declaratiile mamei tale la politie poate obtine ordin sa nu se mai apropie de ea la o distanta de X metri, asta nu-l poate oprii dar o sa-l sperie, crede-ma. asta-n caz ca nu e vreun psihopat.

| TheGentleman a răspuns:

În primul rând, taică-tu a procedat în cel mai greșit mod posibil.

În al doilea rând, mă-ta nu are niciun drept să-i controleze viața.

Când unul dintre parteneri nu are o ocupație, un cerc de prieteni sau un hobby, se pot întâmpla chestii de acest gen.

| Osneros a răspuns:

Daca esti in masura, il iei de gat si-i spui frumos ca dac-o mai atinge ii rupi gura.

| Ely1234567 a răspuns:

Mergi cu mama ta la poliție și sa nu mai stea cu el..Nu este deloc normal sa o lovească......Eu în locul ei as pleca de lângă un bărbat ca el...

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Doamne fereste, e ceva divin cand ti o iei pe carca de la bărbatlaughing)

| Paula2018 a răspuns:

Of... sa discuti cu mama ta, sa il dea la politie. Niciun motiv nu e intemeiat pentru a lovi o femeie, cu atat mai putin cand sunt si copii de fata. Sa nu mai accepte asa ceva ca nu e normal.

| PașaHassano a răspuns:

Ma amuza intrebarea ta cat si raspunsurile cu politia. Maica-ta cand l-a luat nu a vazut ce fel de om e? Cel mai potrivit este sa bage divort si gata.

| adelinocb a răspuns (pentru PașaHassano):

Ești foarte prost/asta. Un om te poate vrăji, își poate vedea interesul, poate purta o masca iar după un timp sa și-o de-a jos. Poate ca atunci când s-au căsătorit, el nu bea, și nu o agresa. Era iubire la început! Alcoolul și chefurile peste 30 de ani sau când apare primul copil distruge familii mai ales dacă sunt neajunsuri!

| PașaHassano a răspuns (pentru adelinocb):

Prostia este o caracteristica ce tine de intelect, aici intervine moralitatea. Foarte bine daca sunt prost