| Miihaa a întrebat:

Daca un baiat necunoscut v-ar baga in seama si v-ar cere numarul de telefon sau sa iesiti la un suc ati accepta? Sau in ce conditi ati accepta si in care nu ati accepta?

11 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu sunt fată dar eu chiar nu înţeleg ce e atâta chestie, poate că omul pur şi simplu vrea să ieşiţi, nu trebuie să vrea "mai mult' de la tine, în ziua de azi dacă ieşi afară cu o persoană de sex opus trebuie să aveţi o relaţie sau sentimente între voi, nu prea se poate să ieşiti ca simpli PRIETENI.

| ZORRA a răspuns (pentru Evolution):

Ai dreptate... dar cu cineva necunoscut niciodata ca nu ai de unde sa stii ce ti-se poate intampla ca fata zic...

| T0T a răspuns:

Nu sunt gay, deci nu as accepta. Nu as accepta in nici o conditie.

| Doub a răspuns:

Nu, nu as accepta.
Sunt sceptica in privinta oamenilor.

| ywar a răspuns:

Cand un necunoscut iti ofera pe neasteptate un parfum acesta este Repuls! Repuls, spray paralizant. Miroase de-ntepenesti!

| Mayar a răspuns:

Sa ma trezesc ca ma streseaza noaptea cu apeluri, sau imi face te miri ce farsa? Nuuuuu! Mai intai as vedea cu ce om am de-a face.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Nu vad nimic rau intr.o intalnire in miezul zilei, intr.un bar, pizzerie, etc, chiar daca invitatia vine de la un necunoscut, multe relatii s.au intemeiat asa... Daca tipul pare ok la prima vedere, de ce nu?! big grin

| shainitainii a răspuns:

Nu as da numarul. In schimb i-as da un id sau adresa de facebook sa mai vorbim apoi in functie de cum mi-se pare i-as da numarul si as iesi la suc.

| ZORRA a răspuns:

Eu nu as iesi daca un necunoscut ar veni langa mine sa imi ceara nr de telefon sau sa ma invite la un suc l-as lua la injuratura cine stie ce imi face...sau poate in urma noastra mai este o persoana si te ia cu forta. sunt atatea cazuri la tv la le-au luat cu forta de pe strada si acum fetele sunt la produs la Germania chiar acum 2 zile a dat la stiri ca o fata a fost luata cu japca dupa strada in persoane necunoscute sa nu ai incredere de mici am fost invatati chestia asta.

| slamandra a răspuns:

Daca vrei poti accepta sa iesiti la un suc unde ii cunosti si te cunosc toti. Ai grija sa mergi si sa pleci singura la intalnire, sa nu il lasi sa te insoteasca, caci te-ar putea viola.

| Miihaa explică (pentru slamandra):

Mai citeste o data intrebarea te rog si vezi ce se intelege. Eu nu am pus intrebarea ca un sfat pentru mine, eu am pus intrebarea pentru fete ce ar face in acest caz.