| AlexMihai2998 a întrebat:

Dau fundă! Am o problema cu taica-miu, ma enervează foarte tare ca face urât când stau 10 minute în duș și "se fac aburi în baie", spuneți-mi și mie, pica gresia, pica oglinda, ce poate sa pice de la niște aburi de face asa urat? Dați-mi niște replici sa știu măcar cum sa o întorc, apa nu curge mai mult 5 min ca să zic că fac mare cheltuiala cu apa, o plătesc eu nu e problema, ca idee voi va puteți face dus în 3 minute? Dați-mi și mie un răspuns va rog frumos, niște replici sa le dau, dar nu aberații, ceva concret ca deja îmi vine sa ii demontez toată baia aia. (e vitreg) va rog fără caterinca ca pnm, nervi ma înțelegeți.

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In blocurile vechi exista ideea sa apara mucegai, de la aburii pe pereti. Cam asa era gandirea.

Ce parere ai avea daca ai instala un ventilator in baie. Este loc pentru asa ceva?

Vorbesti cu el si pui un ventilator si fiecare e vesel.

A doua optiune, eu as sugera sa vopsiti toata baia din nou cu o vopsea rezistenta la apa.

O combinatie intre cele doua crezi ca ar putea readuce armonia in familie?

| AlexMihai2998 explică (pentru cristimihailov):

Blocul e construit de 2 ani, are și ventilator, aia e, mersi frumos btw!

| cristimihailov a răspuns:

Blocul o fi de doi ani, dar tatal tau vitreg are mai mult.

Poti sa mai iei o abordare, mai meschina un pic. Fa dus cu apa rece, racesti un pic si apoi incepi sa te plangi ca in ce situatie te-a adus, cum sa faci baie cu apa rece sa nu apara aburii? Cand te poti imbolnavi?

| Cksihja a răspuns:

E simplu în baie e frig iar apa e caldă așa că apar aburii, încălzește baia și no să mai fie aburi.

| AlexMihai2998 explică (pentru Cksihja):

That's good, mersi mult!

| Deniskovici a răspuns:

Fratele meu, sa vorbim serios, știi ce ai de făcut? Să-l duci pe tactu ala vitreg la psihiatru, ca ceva nu e în regula. Crede-mă, înseamnă că e dus cu pluta.