| xFaith a întrebat:

Dc uneori unii oameni pot fi atat de rai?
Vreau sa dau un mic exemplu pe verisoara iubitului meu.
Ea este genul de fata fitoasa, cu bani care crede ca totul i se cuvine... Iubitul meu, a ajutat`o cum a putut, de fiecare data cand verisoara lui a avut nevoie de el, el s`a oferit sa o ajute.
Dar ea este numai pe interes, de exemplu ea are prieten de aproximativ 5 ani, si el este rautacios...
Exemplu: de fiecare data cand el nu are bani de benzina, ca sa mergem in oras, la o cafanea, el apeleaza la prietenul meu. Dar atunci cand el are benzina, uita sa ne invite si pe noi in oras ..amandoi isi vad interesul.

Verisoara prietenului meu si iubitul acesteia, nu au avut tovarasi cu care sa petreaca ( au avut doar 2 invitati )
Si ce credeti? Ea s`a oferit sa ne invite, daca a vazut ca nu are invitati multi.
Si noi nu am vrut sa mergem deoarece noi cu o saptamana inainte am vb sa facem revelionul in alta parte cu niste prieteni.

A doua zi de revelion, verisoara lui a venit acasa la el.
Prietenul meu a intrebat-o : cf?
La care ea : nu vorbesc eu cu oamenii ca tine, nu te uiti la tine cat de jalnic esti, nu ai venit sa faci revelionul cu mine.

Iar de atunci prietenul meu s`a suparat pe ea din cauza ca i`a vorbit lui asa.
Sincera sa fiu, prietenul meu nu e genul de baiat care e rautacios ba din contra el este un baiat bun. Dar a inceput de ieri sa ma intrebe : dc eu daca fac un bine ciuva, nimeni nu imi arata recunostinta? Dc majoritatea sunt rai?

Imi puteti da si mie un sfat?

Răspuns Câştigător
| Vivian95 a răspuns:

Ignorații, astfel de persoane nu merita stima sau apreciera cuiva, tratamentul cu indiferența doare.

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Uneori iti pare rau pentru cuvintele scumpe spune unor oameni ieftini. Ce pot sa zic? Verisoara, verisoara. Dar cu asemenea comportament nu merita nimic.

| Betii69 a răspuns:

Incercati macar pentru 2 saptamani sa fiti si voi numai pe interes sa vedeti cum se comporta ceilalti cu voi(sau respectivii de mai sus). Daca va dau peste nas voi le spuneti de ce pa purtati asa, poate ei vor intelege anumite lucruri legate de personalitatea lor! Sper ca ti-am fost de folos! Funda?