| andreea_racolta a întrebat:

De cand am plecat eu la facultate si mi-am parasit orasul natal, parintii mei nu prea se ma inteleg. Imi puteti da un sfat care sa ma ajute sa-i impac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi o lumanare, faci cu mana semnul crucii pe ea, si o numesti sa-i fir lui Dzeu.Seara la culcare o aprinzi si ii spui lui D=zeu aceasta problema. Vei avea un vis daca nu prima seara in urmatoarele, unde ti se va raspunde.Asata daca problema nu este personala, a tatalui sau a mamei.marcone-marcone.blogspot.com, paranormal.ablog.ro

4 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde din ce cauza nu se mai inteleg... Le poti spune ca pe tine te afecteaza neintelegerile lor, ca ii iubesti foarte mult si ti-ai dori sa gaseasca o cale de a se intelege iar bine...

| LuS[z] a răspuns:

nu trebuie sa te invinuesti poate ca lucrul asta s-ar fi intamplat la un moment dat chiar daca plecai sau ramaneai as ca cel mai bine ar fi sa-i lasi pe ei singuri sa-si rezolve problemele pentru ca uite eu de exemplu mai interveneam cand se mai ciondaneau amandoi dar fara nici un folos deoarece la un moment dat se impacau ei singuribig grin

| Corina _radoi a răspuns:

Eu i-am mai impacat pe ai mei in modul urmator: i-am bombardat cu bilete la teatru si la film, i-am scos pe amandoi la cina la restaurant si am avut grija sa plec mai devreme decat ei ca sa-i mai las singuri si tot asa. Sau poti sa le pregatesti tu o cina romantica si sa pleci de-acasa....cauta solutii creative ca sa-i aduci impreuna, mai intai de dragul tau, apoi, dupa ce prind gustul, au sa faca asta fara sa-i impingi tu de la spate.

| iulia_manchiu a răspuns:

Pai cel mai bine e sa-i convoci la o discutie si sa ii implici pe amandoi, in egala masura, in viata, povestindu-le si facand chestii fun cu ei – scrabble, remmy, etc. Succes!