| Cristinafgmcriss a întrebat:

De cand prietena mea cea mai buna si-a facut iubit, ne-am distantat foarte tare.
Am vorbit cu ea despre acest subiect asa in mare, i-am spus ca abia de mai vorbim si nu mai iesim da face ca nu ii asa...
Si acum mai vorbim asa cateva cuvinte pe insta sau pe mess si cam atat, ma simt tare naspa ca nu isi da seama de lucrurile astea, m-a inlocuit sau ce a facut cu prietenul ei da cand ii zic de asta ea nu isi da seama de lucrurile astea si vreau ca lucrurile sa fie ca inainte, mi-e dor de ea.
Oare ce as putea sa fac in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| EmanuelT a răspuns:

Ce ai putea face? Treci peste.
Înseamnă ca ea nu ți-a fost o așa bună prietenă pe cum o vedeai tu dacă te-a lăsat așa.
Nu-i nici prima(cred), nici ultima prietenă.
Ai 18 ani, trebuie să nu mai ai așteptări prea mari de la ceilalți să nu fi rănită după aceea.
Nu te poți aștepta de la ceilalți să se comporte cu tine, așa cum te comporți tu cu ei.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar la ce te astepti? Si tu cand o sa iti faci prieten o sa fie la fel. Asa merg lucrurile :/

| Cristinafgmcriss explică (pentru DoarBogdan):

Am prieten si din contra chiar nu am facut asa, anult trecut cand nu avea prieten o chemam cu noi si nu m.am diatantat de ea, dar ea asta face...

| Liviu a răspuns (pentru Cristinafgmcriss):

Asta s-a intamplat cu mine si cu un prieten. Avem 28 de ani, prieteni de la gradinita, omu isi gasise femeie, o saptamana intreaga m-am rugat de el sa iesim 10 minute la o cafea.Nu a vrut, m-a dat pe o femeie.Acum a ramas singur, iar eu nu il mai sun happy si nici ca mai am nevoie de prieteni care ma arunca pentru o pereche de craci.Asa ca, fa si tu la fel. Eu o saptamana i-am tot zis.O data a fost obosit, am inteles, a 2 oara facea aia tort la fel, l-am inteles. A 3 oara ca iar e obosit.Pai dar ma ducea cu zaharelu 10 minute nu putea iesi? M-am blestemat ca nu il mai sun happy si au trecut de atunci 2 ani

| Andreeush a răspuns:

O să ajungi să ai și tu un iubit și atunci o să înțelegi că vrei să îți petreci timpul și cu el.

| Crackman a răspuns:

Ai invatat lectia cea mare.
O sa iesi cu ea o data la nu stiu ce timp. Toti isi fac familie si relatie si prieteniile sunt bune dar se raresc

| christine99 a răspuns:

Poate nu are timp de amandoi, daca vezi ca nu vrea sa vorbeasca nu mai insista nu are rost sa pari disperata, fa-ti alti prieteni.

| BigFootColinde a răspuns:

Fiecare om îşi trăieşte viața cum îşi doreşte, nu poți să ții oamenii lângă tine cu forța, fii independentă şi n-o să mai ai asemenea probleme. Sau poți să tragi de oameni tot restul vieții.