| lya18 a întrebat:

De cativa ani ma simt singura,dar nu stiu intr-un mod bun.De multe ori,evit chiar si compania celor din familie.M-am detasat de cei din jur,mai ales de familie si prietenii cu care ieseam intr-un timp. Simt ca imi este indiferent orice li se intampla celor din familie,nu prea am tangente cu ei. Pe tatal meu nu il suport de cativa ani, nu vb cu el de vreo 1 an sau si cand vorbim 2 cuvinte in 3 luni,iar cu mama nu prea am subiecte. Mai e cineva in situatia asta, voi cum va impacati cu asta?

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Înţeleg perfect cum te simţi şi sunt sigură că mulţi alţii simt asta, deci nu eşti singura.happy
Cred că ar trebui să faci tu primul pas pentru a ieşi din asta, adică începe şi tu conversaţii cu părinţii tăi, întreabă-i cum le-a mers ziua, pur şi simplu fii mai deschisă cu ei şi dă-le de înţeles că îţi e dor de ei.Ai spus că nu îl suporţi pe tatăl tău, ce te face să spui asta? Nu vreau să te întristez şi mai tare dar ţine minte că doar 2 părinţi avem şi profită că îi ai lângă tine.
Ai putea să discuţi cu ei într-o zi, să treci peste orgoliu şi ruşine, să le spui cum te simţi şi să ajungeţi la o soluţie.
Probabi că nici când erai mică nu erai prea apropiată de ei şi abia acum ţi-ai dat seama cât de mult te-a afectat.
În ce priveşte prietenii cred că pur şi simplu nu mai ai prea multe în comun cucei vechi, deci ar trebui să-ţi găseşti un alt cerc de prieteni.happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Am avut o perioada in genu. apoi am mai iesit din cand in cand cum ei

| Mădă0611 a răspuns:

In afara de povestea cu parintii, sunt in aceeasi situatie, si imi place, imi place sa stau singura, ma simt mai bine decat inconjurata de oameni prefacuti. Daca te ingrijoreaza ceva, n-are de ce, e ok sa iti placa singuratatea.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna e doar o perioada urata din viata ta,incearca sa iesi sa te distrezi incearca sa vorbesti si cu parintii tai, subiecte exista, gaseste-ti un loc de munca sa te mai destinzi un pic, hai ca poti, daca vrei sa vorbim iti las id-ul meu si daca vrei imi poti da addkiss

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Da! am trecut prin asta si cred ca ti-as putea da cateva sfaturi: inceraca sa ii ajuti pe cei dragi tie, chiar daca ii ajuti numai din "umbra" cum s-ar zice, si nimeni nu stie! nu ii lasa in voie sortii ca poate o sa regreti mai tarziu! e adevarat ca asa avansezi in ceea ce vrei tu mult mai repede si nu poti fii influentata foarte usor. dar incearca sa iti faci principiile tale pe care sa le respecti! in felul acesta vei putea sa iti faci o personalitate originala demna de invidiat...dar vezi tu.ori ce lucru are si partile sale negative! ceea ce faci tu este o cale grea..deci gandeste-te bine! IIIciauIII

| GabehAle a răspuns:

Sa stii ca nu e bine ce faci. Familia si prietenii nu te vor sprijini cand vei avea nevoie daca te comporti asa.