| mady a întrebat:

De ce barbatii s-au schimbat foarte mult in ultimii ani? Inainte erau mai seriosi doreau o relatie serioasa nu ca acum cand vor sa traiasca in concubinaj? Unde se va ajunge in ritmul asta?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Draga mea crede-ma ca ti s-a parut.barbatii sunt la fel uneori niste... X-(

6 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Draga mady..., hai sa recunoastem ca si noi femeile ne-am schimbat foarte mult: suntem din ce in ce mai pretentioase, perfectioniste, vrem cariera mai mult decat familie, vrem independenta financiara, vrem functii de conducere... oare nu tindem sa ne transformam putin cate putin in barbati?

| Dara a răspuns:

Cred ca toata societatea s-a schimbat.Intr-o perioada contau foarte mult dragostea, respectul, angajamentul. Acum, de cele mai multe ori primeaza sexul si banii.Pe vremuri daca intrebai un barbat ce-si doreste de la o femeie iti spunea ca o vrea frumoasa, desteapta, gospodina...Acum foarte multi vor spune ca in primul rand trebuie' sa fie buna la pat, de restul calitatilor multi uita sa mentioneze! Am observat si eu ca s-au inmultit misoginii si aventurierii (dar si materialistele), dar e bine totusi sa ne pastram optimismul si sa vedem in jurul nostru si oamenii buni, care merita atentia noastra.Sa stii ca inca mai exista asfel de barbati, dar trebuie sa-i cauti cu atentie pentru ca sunt specie pe cale de disparitie.)))

assiris
| assiris a răspuns:

Economia de piata. Exista o oferta de femei pe piata foarte mare. Au de unde alege si cind mai dau si peste fete care se joaca cu dragostea lor si se dau "vedete", le trece orice pofta.

| yami a răspuns:

Pentru ca si oferta e pe masura, de fapt, a depasit cotelehappy...

| mariusres a răspuns:

barbatii nu erau nici inainte mai seriosi doar presiunea din partea societatii era mult mai mare. gandeste-te ce insemna un divort pe vremea bunicilor tai si ce inseamna acum. concubinajul e ceva foarte normal pentru o societate civilizata. la noi, biserica ne spune intr-una ca nu e bine, nu e moral, dar uita sa mentioneze ca persoanele care locuiesc in concubinaj au relatii mult mai sanatoase decat cele casatorite(nu uita ca principalul scop al fiecarei biserici e sa aiba cat mai multi adepti, enoriasii sa toarne cat mai multi copii posibil). asta din simplul motiv ca nimneni nu sta cu partenerul din OBLIGATIE, asa cum de multe ori se intampla in casatorie. in vest, unde practica e des intalnita violenta conjugala e MULT mai redusa decat in romania. si inca ceva, de unde ai dedus ca barbatii sunt cei care sunt innebuniti dupa concubinaj? femeile il aprecieaza in egala masura.

| sergiu_5971 a răspuns:

Buna. Din pacate am si eu aceeasi problema ca fetele, parca s-au ascuns, nu stiu unde sa caut. Daca mai singura, poate vrei sa ne cunoastem.