| RAY a întrebat:

Relatie serioasa sau aventura?

prietenie sau relatie serioasa?

relatie serioasa ( concubinaj) sau casatorie?

dau voturii, fundita

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa fie:
Prietenie>Relatie serioasa>Casatorie!

6 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Relatie serioasa bazata pe sentimente sincere si sa se sfarseasca prin casatorie. Asa ca pe "vremea bunicii", intimitatile se vor face dupa ce am verigheta. EXISTA baieti seriosi care stiu sa respecte fata, cat si nesimtiti care nu! Nu-mi sariti in cap: "Sex dupa casatorie?! :O:O" DA si cred ca este ceva magnific sa te daruiesti pe de-a-ntregul unei singure fiinte!

| Adry05 a răspuns:

1. Relatie serioasa
2. relatie serioasa thinking
3. casatorie (depinde si de persoana acum, daca simt ca-i "alesul" atunci da. ) happy
O zi buna!

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Relatie serioasa pentru confortul emotional si stabilitatea psihicalaughing Cat despre relatie vs casatorie...depinde - consider ca trebuie sa fi trecut prin viata si sa ai cate ceva in cap ca sa poti face diferenta intre ''dragostea de moment'' si ''dragostea vesnica. Grr...nu m-am exprimat prea bine dar sper ca ai inteleslaughing

| ramonika125 a răspuns:

Din punctul meu de vedere o relatie serioasa reprezinta dragostea a doua persoane, o aventura e doar dorinta de a te simti bine, concubinajul... e ceva mai multa libertate, dar daca ti la cineva de ce sa nu faci pasul cel mai important, adica sa te casatoresti, sa ai o familie, si sa te bucuri fiecare clipa alaturi de persoanele iubite. pup funda

| Sonia090189 a răspuns:

Hmm...citeste asta si vezi : http://specialromania.com/romanian-girls/