| anonim_4396 a întrebat:

De ce ejaculez repede?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

n-ai antrenament destul big grin

9 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ejacularea precoce are multe cauze! Iti recomand 2 specialisti: un psiholog, pentru ca pot fi cauze de natura psihica, sau emotionala si un urolog, pentru ca pot fi cauze de natura medicala. Insa, de cele mai multe ori, cauzele sunt de natura emotionala. Cu siguranta, odata cu varsta vei invata cum sa-ti controlezi ejacularea, e chestie de experienta... In timpul actului sexual, cand simti ca esti aproape de ejaculare, te opresti putin si strangi in mana capul penisului, cateva secunde... apoi continui... E chestiune de exercitiu si repet, odata cu varsta si experienta vei putea controla acest lucru.

| stardeea a răspuns:

Mai puteti face un exercitiu (sau puteti pune prietena):

-incepeti gradual stimularea penisului, oprindu-va inainte de ejaculare;

-odihniti-va si opriti stimularea 1 minut;

-reluati stimularea, reducand sau oprind stimularea pana cand probabilitatea de ejaculare a trecut;

-repetati totul de 4-5 ori pana cand va dati seama cand sunteti pe punctul de ejaculare. apoi lasati ejacularea sa aiba loc.

Aceasta tehnica de masturbare poate fi modificata pentru actul sexual si este numita tehnica strangerii. Partenera strange ferm penisul la baza sa. Folositi degetul mare si aratatorul si strangeti imediat inainte de a se produce ejacularea. Senzatia de ejaculare iminenta va ceda. Poate exista o reducere in gradul de rigiditate a erectiei, pana cand stimularea reincepe.

Incercati cat de mult sa va pastrati un ritm regulat de respiratie. In timpul actului sexual nu va ganditi cum sa va simtiti voi mai bine, ci la partenera, la placerile ei. Problema poate fi rezolvata si cu o partenera stabila

| wizard_cristi a răspuns:

Ejacularea precoce este o problema de care sufera foarte multi barbati dar pe care mult prea putini o si rezolva astfel incat relatiile lor pot deveni defectuase si frustrante. Exista intr-adevar spray-uri, pastile dar acestea nu prea ajuta deoarece ejacularea precoce este mai repede o problema interioara (hiperexcitare) decat una fizica. Du-te la un sexolog fara rusine si vei primi acolo tratamentul cel mai bun. Este vorba de exercitii pe care ti le va recomanda.

| dudu_4306 a răspuns:

Exista niste spray-uri care intarzie ejacularea si care se gasesc la sex shop si costa vreo 70-80 de lei. Nu stiu cat de bine functioneaza, nu le-am incercatlaughing. Cel mai bine ar fi sa consulti mediul specializat in problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand esti pe punctul de a ejecula, opreste-te, mai sarut-o - stii tu unde - si apoi incepe din nou, apoi opreste-te... poti sa o tii asa pana dimineata, incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa bautul si fumatul, ocupate mai mult cu sportul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu ejaculez?
in timpu actuluii sexual?
ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti stresat si atunci nu te poti controla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil pentru ca nu ai suficient de dezvoltati muschii pelvieni. Gasesti tehnici naturale de dezvoltare a acestora, aici: http://tehnici-potenta.uv.ro/ejaculare_precoce.html