| RalucaSahnada a întrebat:

De ce este important sa ai o familie?

21 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este motivatia vietii!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Omul nu este făcut să stea singur pe pământ, ci să-și facă o familie, să sădească un pom dar și o casă.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Familia este - haita, cardul, turma, idk what else - modul de supravietuire a individului. Cainele separat de haita isi cauta alta haita sau moare.
Acum, nu trebuie sa iei ce am scris eu cuvant cu cuvant, dar cam asta este importanta familiei.

| Alina0491 a răspuns:

De ce? Pentru ca singur esti un nimeni! Poti sa ai prieteni, cunostinte ca la un moment dat tot singur ramai. Familia e cea care ramane langa tine, te sustine, te ajuta, te sfatuieste. Familia e ceva la care viseaza oricine. E important sa ai familie pentru ca alaturi de cei din familia ta vei putea trece mult mai usor peste obstacolelevietii!

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

Pentru ca familia e familie si sunteti impreuna si la bine dar si la rau...

| DenisaMetal a răspuns:

Pentru familia iti da sensul vietii cu bune, cu rele o acceptam asa cum e!

| Skylerx a răspuns:

Pentru ca doar in familie poti avea incredere si ei nu te vor trada niciodata. Ei vor fi mereu langa tine la probleme si te vor ajuta.

| Ciuuf a răspuns:

O familite te ajuta la greu.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

E important sa ai o familie atunci cand ajungi la maturitate si constientizezi ca vrei sa ai langa tine prezenta feminina(mai mult decat ai facut-o pana acum). Apoi cu timpul copiii vor fii cei ce-ti vor schimba total viata.E important sa ai o familie pentru ca acolo gasesti alinare si iubire, caldura sufleteasca!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa e lasat de la Adam si Eva.

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca cu familia poti:
- sa vorbesti deschis cum nu ai mai vorbi cu nimenea.
- fratii te mai ajuta la teme.
-parintii iti dau sfaturi bune.
-are cine sa aiba grija de tine.
-ei iti dau bani cand ai nevoie.
- ei te sacaie.

| LolaLollita a răspuns:

Deoarece, in general (nu discut exceptiile acum), doar in familie poti avea incredere, doar familia te sustine cu adevarat, fara niciun interes ascuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
L-am citit si mi-a placut mult articolul:
http://feelthebeauty.wordpress.com/......a-noastra/
Te pup!

| blueheart a răspuns:

Este locul creşterii şi al vieţii.
Este baza societăţii umane.
Esti implinit si fericit.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Crezi ca exista ceva mai important decat familia? Degeaba ai prieteni, pentru ca la greu iti vor intoarce spatele.Tot familia ramane cea mai importanta, fiind alaturi de tine mereu.

| AndaDaniela a răspuns:

Pentru a avea pe cineva mereu aproape care sa te iubeasca pentru ceea ce esti, sa iti fie mereu alaturi si sa te respecte, la fel si tu pe ea(familia).

| lavinutsa a răspuns:

Nu este.
adica... poate doar POATE la un moment dat simti nevoia sa ai ceva al tau.
ori poti fi singur cum sunt eu de parere, nu te comanda nimeni ai relatii pasagere pana la urma in final cu familie si fara tot singur ajungi iti moare partenerul, copiii iti pleaca la casele lor...e tristhappy

| Melancolică a răspuns:

Pentru că în ziua de azi n-ai în cine să-ţi pui baza, iar când te trezeşti fără nici un prieteni tot la familie apelezihappy. Familia o să te accepte mereu... şi cu bune şi cu rele.
Baftă!

| ici3 a răspuns:

Viata este foarte putin din roz, in rest sunt alte culori, reci, intunecate. Familia este lumina, aerul stabilitatea si daca ai noroc, poate singurul lucru care iti apartine numai tie

| Petra_Barsasteanu_1949 a răspuns:

Fara famili nu poti sa faci nimic familia te sprijina, casa familiei esta ca un camin primitor