| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele cind se indragostesc isi pierd mintile? big grin

Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Oricine isi pierde mintile cand se indragosteste, si fetele si baietii. Asta este si unu din motive din cauza carora, recent, niste cercetator au incadrat starea de "indragosteala" ca fiind o afectiune psihica. Are si un nume stiintific dar nu il stiu din minte. Am notat pe undeva dar momentan nu am acces la informatie.

| FerLin a răspuns (pentru FerLin):

Am gasit pe internet numele de cod al bolii, este: F63.9
Cei interesati pot cauta pe Google informatii suplimentare.

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Intrebare de copila, raspunsuri pana acum de tot rasul. Oricine isi pierde putin din ratiune cand se indragosteste, asta nu-i valabil numai pentru fete. Cert este ca reprezinta o prostie sa-ti gasesti o scuza in acest lucru, atunci cand esti dezamagita, cand te simti inselata.

| harciog a răspuns:

Nu prea cred ca este posibil sa pierzi ce n-ai avut niciodata si nu ma uit mai departe de mine,nu ma astept la nimic, deschis la orice, destul de frugal.

| MenInShadow a răspuns:

Pt ca asa este. De multe ori, fetele se bazeaza mai mult pe sentimente decat pe logica (si nu vreau sa insinuez nimic aici, nimic rau). Chestia este ca atunci cand ele iubesc, nu tin cont de ceea ce fac, si daca ar putea fii ceva rau, ele doar fac, cu speranta de a parea mai nu stiu cum in fata iubitilor lor.
Dar nu numai ele, sunt si barbati, si iti dau si un bun ex, eu, care ar fi in stare sa faca multe (nu orice, dar muuuulte) lucruri ca sa fac o fata fericita, daca o iubesc, ce bine ca pana acum nu le-am avut cu iubirealaughing

| aryana1991 a răspuns:

Pentru ca inima ia locul ratiunii si totul se invarte in jurul dragostei

| Hermes a răspuns:

Din lipsa de educatie emotionala as putea spune. Scoala mai face uneori educatie sexuala, dar de partea emotionala nu se ocupa nimeni. Si nu se intampla doar fetelor ci si baietilor. Aceste sentimente nu sunt usor de controlat, dar daca ar fi explicate cel putin ai stii cu ce te confrunti si ai sti ca sunt trecatoare. Este doar chestiune de timp pana revii la starea normala. In alta ordine de idei mai expusi la asemenea sentimente sunt cei cu psihicul fragil care nu au suficienta incredere in ei. Cei cu un psihic mai robust vor trece mai usor peste ele, chiar si peste incidentele mai "dureroase" Asa ca daca nu vrei sa iti pierzi mintile ar trebui sa faci ceva ca sa fii "in forma" din punct de vedere psihic.

| anonim_4396 explică (pentru Hermes):

Imi place, serios happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma bucur ca nu sufar de F63.9, indragosteala aia. desi am avut relatii, nu am simtit niciodata ca sunt indragostit/iubesc. Oare pentru astia ca mine nu este ceva afectiune? atat masculi, cat si femele. in afara de faptul ca suntem emotionless and hateful psychopaths suntem noi mai ciudati sau doar mai rationali si nu ne aruncam in iluziile iubirii din primele zile ale relatiei?

| Edy_7330 a răspuns:

De aia perfectiunea nu e in caracterul oamenilor

| OldManMe a răspuns:

Deoarece la inceput e frumos, si baietii cedeaza mai greu, ele vazand o provocare. Dar dupa un timp cat de indragostita poate fi o fata se plictiseste.Scuzama daca sunt un pic rautacios, dar nimeni nu mai crede in DRAGOSTE. iar cei care mai cred sunt putini si "jucati" (fie ca e fata fie ca e baiat). Mersi