| VladGH a întrebat:

de ce oare cind se indragostesc fetele astea isi pierd mintile? Nu conteaza virsta, cam toate isi pierd mintile cind sunt indragostite. Baietii parca se mai stapinesc, se uit altfel la chestia asta happy in caz de o intrerupere de relatie. Sunt oare asa proiectate fetele astea?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Multe dintre ele vor să fie în pas cu moda, preferă băieţii majori care îşi bat joc de ele în ultimul hal şi tot ele se plâng că nu sunt iubite.

Bună întrebare Vlad, merită recomandată.

| VladGH explică (pentru Dariusuu):

Am observat multe: daca inepi o relatie cu vreo fata si chiar daca te comporti bine cu ea, la un moment dat, poate baiatul isi schimba parerea, poate nu i-a placut ceva dupa ce a cunoscut-o mai bine. Sa ii explici ca asta ii viata, nu poti merge inainte asa, nici nu vrea sa te asculte, daca baiatul vede ca nu este alta posibilitate ca sa ii lamureasca atunci se intoarce si pleaca, nu este asa? se intimpla nu? Sa vezi ca dupa aia apar vorbe: ca te-ai folosit, ca ti-ai batut joc de sentimentele fetei si multe altele, inca poate sa iti puie si bete in roate pe viitor. Cind se compoarta rau un baiat cu fata, se termina cu aceiasi poveste, cum nai da fetele sufera si gata.

16 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Cum sa fie proiectate? Ce ganduri ai si tu Vlad...da, majoritatea fetelor sufera ca vagabontii le vrajesc. Sunt si fete care isi pierd mintile si ar face orice pentru voi insa bine de mine ca nu ma incadreaz pe aici.

| VladGH explică (pentru iubesc):

Adica reactia asta a fetelor nu o prea inteleg, unele nici nu trebuie vrajite dar se indragostesc si sufera fara nici un motiv, chiar daca stiu ca nu pot fi cu persoana aia oricum sta cu gindul si sufera. De unde apar motivele astea? Nu va suparati fetelor dar majoritatea procedeaza, uite asa.

| iubesc a răspuns (pentru VladGH):

Saracele nu s-au maturizat destul.

| BonneLess a răspuns (pentru VladGH):

La astea le mai spune intr-un fel. PROASTE.
Nu merita nici 2 bani unii care nu stiu sa le aprecieze.

| VladGH explică (pentru BonneLess):

Daca nu se apreciiaza ele insusi, atunci nu vor avea apreciere din alta parte. Atunci de ce oare sufera fetele cind pierd pe cineva care isi bate joc de ele? Care este logica oare?

| BonneLess a răspuns (pentru VladGH):

Pentru ca pun suflet si le pasa de acea persoana. Asta inseamna sa iubesti...

| VladGH explică (pentru BonneLess):

Da, depun suflet, uneori sunt in stare sa ii faca si rau acelei persoane numai sa o aiba mereu alaturi. Daca acelei persoane tot ii pasa de ea dar nu pot fi impreuna, ce rost are sa sufere atit fata? Sa stea cu ea doar din mila ca ea sufera?

| BonneLess a răspuns (pentru VladGH):

Nu frate, nu suntem noi fetele chiar asa disperate cum zici tu. Poate unele da, da' nu multe.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca baietii cand se indragostesc cu adevarat sunt mult mai pierduti decat fetele...

| VladGH explică (pentru Oana92):

Crezi ca sau ai vazut? Da, adevarat sunt si baieti asa mai slabi, rar de tot, dar oricum isi revin mai rapid si nu se pierd asa ca fetele. Baietii sunt aprinsi la inceputul relatiei, dar mai apoi le trece. Fetele insa sunt indragostite pina la moarte laughing

| Oana92 a răspuns (pentru VladGH):

Cam toti baietii pe care i-am vazut eu indragostiti erau mai aierieni decat fetele...

| VladGH explică (pentru Oana92):

Totusi la baieti le vine mintea mai rapid, dar o femeie poate sa se indragosteasca si la 40 de ani de se comporta ca una de 18. laughing Oricum nu au baietii dereglari ca ale fetelor.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Nu suntem toate asa sa stii.Dar poate nu stii ca toate regulile au exceptii. Fetele care fac asa cum zici sunt mai slabe de ingeri, sa zic asa si se pierd repede.

| VladGH explică (pentru UnunderstoodArtistHere):

Pai clar ca nu sunt toate, dar oricum sunt majoritatea.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns (pentru VladGH):

Din pacate dasad