| ancadarkangel a întrebat:

De ce nu pot oare sa il urasc pe fostul daca mi-a facut un lucru ingrozitor (a incercat sa ma violeze el cu niste prieteni pentru ca nu am vrut sa mai am relatii sexuale cu el) cu toate astea nu pot sal urasc dar nici nu stiu cum sa scap de cosmaru asta simt ca nu mai am noroc simt ca am ramas singura pe lume.

Răspuns Câştigător
| karra a răspuns:

Eu zic sa te trezesti, un baiat care ia cu forta ce nu poate avea nu se numeste baiat. Si nu poti sa il urasti pentru ca poate inca mai tii la el in adancul sufletului si te gandesti ca daca ai spune ce ti-a facut l-ai priva de libertate p el si p prietenii lui pentru multi ani. Cel mai bine este sa vb despre asta cu o persoana de incredere, o prietena, mama ta, sau chiar psihologul scolii si sa ii povestesti ...si nu in ultimul rand sa il reclami p prietenul tau deoarece nu cred ca vrei sa ai p constiinta si suferinta altor fete care ar putea pati la fel.happy

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce si-ar dori cineva sa urasca pe cineva din moment ce nu simte adversiune fata de persoana respectiva? Pentru ce ti-a facut ar trebui pedepsit conform legii.Rupi orice relatie cu el si iti vezi de viatahappy
O sa vezi ca o sa il ierti.Candvahappy

| buburuzAndreea a răspuns:

Poate ca nu poti sa il urasti pentru ca l-ai iubit foarte mult, ai avut incredere in el, iar dupa ce ti-a facut acel lucru ingrozitor, ai ramas cumva intr-o stare de soc. Nu stiu cum a putut sa iti faca una ca asta, dupa ce ati fost impreuna.
Nu incerca sa il urasti daca nu poti. Ura nu aduce decat lucruri urate dupa ea. Se apropie si Pastele, daca simti ca ai puterea sa-l ierti, fa-o, te va face sa te simti mai bine. El nu mai merita nici sa-l privesti, dar e ceva ce faci pentru tine.
Nu privi experienta asta ca pe un cosmar. Toate lucrurile se intampla cu un motiv. Imi imaginez ca a fost traumatizant, ca te-ai speriat ingrozitor, dar cel putin nu a reusit sa te violeze, doar a incercat. Ar fi putut fi mult mai rau. Din toata intamplarea asta tu trebuie sa ramai cu un singur lucru in minte: ai fost puternica si nu te-ai culcat cu el doar pentru ca isi dorea asta. Sincer, esti de apreciat si ar trebui sa fii mandra de tine. Ai trecut prin iad si ai iesit cu bine, poti face fata la orice acum.
Imi pare rau totusi ca ai dat de un astfel de baiat. Cu siguranta vei fi mai atenta de acum cand vine vorba de oamenii in care ai incredere, iar asta e un lucru bun. La momentul potrivit o sa apara un baiat care sa te merite, care sa-i arata ca nu toti sunt ca fostul tau prieten.

Pana atunci, ai grija de tine!

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu-l poti uri pentru ca ai deja sufletul incarcat de alt sentiment la fel de apasator: singuratatea.Incidentul ala te-a facut, cel mai probabil, sa te inchizi in tine si sa ajungi o persoana pesimista.Gandeste-te ca unele fete care au fost in situatia ta n-au scapat asa "ieftin": au fost violate zile la rand, au fost batute, omorate si cine stie ce s-a mai intamplat cu ele.In primul rand, daca mai ai contact cu fostul fereste-te cat poti si, in cel mai rau caz, denunta-l la politie! Sincer, acum...asta trebuia sa faci din prima pentru ca un om ca el este un pericol nu numai pentru tine, ci si pentru alte fete.Esti tanara, frumoasa si nu este timpul pierdut sa gasesti o persoana care sa te iubeasca si sa te faca sa te simti in al noualea cer, nu ca intr-un cosmar.Totul depinde de tine: trebuie sa ai vointa si incredere in tine... unele lucruri vor veni de la sine daca vei gandi pozitiv.

| eduardd a răspuns:

Nu-l poti ura fiindca nici nu trebuie, inca il iubesti, dar, gandeste-te ca ar putea continua cu atitudinea lui, iar tu poate ai reusi sa-l opresti; si tu esti importanta dar sunt importante si eventualele viitoare victime! curaj!happy

| alexutzu00791 a răspuns:

Si daca l-ai fi urat, era mai bine? Cel mai bine e sa nu ti pese, pentru ca tu esti cel mai important lucru in lumea ta.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nici macar sa-l urasti nu merita, ti.ai face un pacat!
Dumnezeu il va judeca, cu timpul te vei vindeca si vei gasi persoana, jumatatea sufletului.
Incearca sa uiti, sa treci mai departe, sa te distrezi si sa te simti bine alaturi de prieteni, familie.
Nu merita sa. ti distrugi tineretea si viata intreaga din cauza unuiua care actioneaza astfel.Sincer imi este mila de persoanele de genul acela!
Numai bine si capu' sus!

| puiuc a răspuns:

Nu il poti ura pentru ca il iubesti in adancul intunecat al sufletului si greseala care a facut-o fi sigura ca si el are remuscari pentru ce a facut si il macina mai tare de cat te macina pe tine, asa este cand gresesti ceva ori cat de mica ar fi greseala ai remuscari si ce a facut el e mare gandeste-te ce remuscari are el.In privinta ta u poti face sa treaca pentru ca u te controlezi pe tine, cand te gandesti la acele momente zi in gandul tau ceva de genul "ca e doar un vis urat nu s-a intamplat in realitate " iar cand il vezi pe strada pe el uitate in alta parte si o sa treaca.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca te-a f... t si a vrut sa te dea si la altii.fiindca e in gasca si ce vrei sa para prost ca te iubeste? tu esti ca tramvaiul acum.pentru ei.incearca si da bilete. dar numai cui vrei tu.pe ei lasa-i pe jos.descotorosestete de animale.si ia numai oameni. daca se poate numai unul si pentru totdeauna. dar unul pe care sa-l meriti si care sa te merite. iar chestia cu norocul? fa-ma sa inteleg? cand erai virgina nu erai norocoasa? eu stiu una si buna mai anca; cand fata e fecioara, toti is numai miere si dulceata, ploconeli flori etc. dupa ce nu mai e ...hop,toti cu dansa-n-transa.cand aud de lucruri serioase fug toti de zici ca-i condamni la moarte. iar cand se casatoresc vor toti fecioare. iar cei care spun ca nu? AIA MINT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma intreb ce satisfactie o avea un fatalau cand violeaza o femeie? Ca e las si incapabil?
Sau poate ai zis de un mica in grup si gata ai inteles violtongue Si eu care credeam ca s-au desteptat femeile, dar unele sunt in urma cu ceva ani de evolutielaughing Violeaza-l si tu pe ellaughing
@lemur -Sa stii ca ai dreptate... Daca e sa ma casatoresc intr-o zi, sigur sotia mea o sa fie virginalaughing o duc si la medic, sa fiu sigur. Unde au bagat atatia sa bag si eu? Nu da bine la imaginea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti merita sentimentele...baieti mai sunt pe pamant si sunt sigura ca vei gasi pe cineva care chiar te iubeste cu adevarathappy