| Babyflay a întrebat:

De ce omul bun suferă mereu?

13 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Deoarece ofera cui nu trebuie, timp, atentie, dragoste, bani, ajutor, si nu stie sa puna punct cand ajunge bataie de joc.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca face greseli si continua sa le repete la nesfarsit.

| Babyflay explică (pentru Violleta2022):

Asta ar însemna să mă schimb și să fiu altfel… dar cum. sunt mai multe la mijloc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Babyflay):

Laund cazul tau, de pe celalat topic, iti spun clar ca nu trebuie s-a te schimbi ci doar sa faci un comrpomis, de dragul barbtaului pe care-l iubesti si care ti-a cerut sa nu ma pune poze pe internet cu tine.
Este atat de usor sa multumesti un asemenea barbat, ca nu ai nevoie sa te schimbi, mai ales daca il iubesti cu adevarat, atunci chiar iti este usor sa-i satisfaci aceasta dorinta.
In schimbul ei, poti sa-i cei sa nu mai i-as ala bere cu prietenii, tot un compromis fiind si asta, sa iesiti toti 3 eventual si cu sotiile prietenilor, daca vrea musai sa va intaniti cu ei.
Fii fata desteapta, ca rautatea iti distruge fericirea si casnicia, invata sa faci comproisuri dar sa si ceri de la celalat in contra partida.

PS Asta este celalat topic al tau, la care am facut referire mai sus:
https://www.tpu.ro/......telele-de/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De fraier, sau de asteptari ireale.

| dullcat a răspuns:

Si oamenii rai sufera.Toata lumea sufera.

| Fatamuntilor a răspuns:

Din propie experinta iti spun! Invata sa spui si NU!
Cand te arati mereu disponibil pentru orice si orice lumea proofita, te stoarce!

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin bunătate.
Dar ce îți pot spune e că totul, cu o măsură, nu duce la nicio suferința.

| ReddY25 a răspuns:

Poate pentru că e luat de prost datorită bunătății sale

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există om bun. Există Dumnezeu. Și dacă ai credință în el și ști și conștientizezi de Existența lui atunci o sa vezi ca Dumnezeu nu te va lăsa și nu te va Abandona.

| KovacsB a răspuns:

Este doar o impresie. Poate nu este chiar atat de bun.

| risteacristi a răspuns:

Ce inseamna 'omul bun' Ce inseamna 'bun'? Binele este relativ. Fiecare om piere pe limba lui, cu binele lui in mana, asa cum il vede. Daca doi oameni are trai binele (bunatatea) in acelasi fel atunci ar fi fericiti amandoi. Deci, daca binele tau nu bate cu binele lui atunci pot aparea situatii problematice in relatie. Ori te schimbi, ori se schimba el, ori va schimbati amandoi, cert este ca trebuie sa discutati pentru ca o schimbare doar de o parte nu rezolva situatia. Daca nu merge atunci vezi de ce sunteti impreuna.