| aDORpISICUTELE a întrebat:

De ce suntem rusinosi cand e vorba de fete / baieti? De ce ne e rusine sa vorbim despre f / b cu parintii, iar cu prietenul / a / ii / ele nu ne este? "Ele" - prietenele; "ii" - prietenii; "a" = prietena. big grin
Dau funda primului raspuns bun.winking

Răspuns Câştigător
| Lavii007 a răspuns:

Pentru ca prietenii sunt de o varsta cu tine si trec prin asta deodata cu tine, in timp ce majoritatea parintilor au alte idei de cand erau ei tineri, idei care poate sunt diferite de ale noastre si nu ne place sa ne deschidem in fata lor.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E vina parintilor daca ai ajuns la o anume virsta si nu ti-e confortabil sa vorbesti cu ei despre relatii/sex.

| aDORpISICUTELE explică (pentru KodrutZ):

De ce? big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru aDORpISICUTELE):

Fiindca te-au crescut eronat si nu au discutat cu tine ce/cind trebuia. Si uite asa se mira cind le vine fetita la 15 ani cu burta la gura dupa ce a practicat ce contraceptie a auzit la coltul blocului.

| aDORpISICUTELE explică (pentru KodrutZ):

Hey, eu cu parintii sunt deschisa tot timpul. mie una, sincer nu imi este rusine sa vorbesc despre baieti (cu familia) / cu baieti.
cand tata face glume, gen: ''unde-ti e gagicu'?'', nu ca ma emotionez, ci, nu stiu, sunt bucuroasa happy
am vorbit in general. happy

| aDORpISICUTELE explică (pentru aDORpISICUTELE):

''... glume, gen...''
fara virgula big grin
app: multumesc ca mi-ati raspuns la intrebare!

| KodrutZ a răspuns (pentru aDORpISICUTELE):

Si eu vorbeam tot la modul general, nu ma refeream la tine anume. Foarte bine ca ai cu cine discuta. happy

| RAY a răspuns:

Avem o frica in noi, teama de a vb cu parintele, pentru ca multi din noi adulti nu avem timp, chef sa va ascultam si voi nu vreti sa intervenim in viata noastra, asta e o problema sa stii fetele trebuie sa vb cu mamele lor despre orice unele vb