| Akesh a întrebat:

De ce toata lumea ar face orice ca sa fie popular?
Adica am avut doua prietene foarte bune la care tineam si la care inca mai tin. De ce, dintr-o data, s-au imprietenit amandoua (nu in acelasi timp) cu cea mai populara dar si cea mai barfitoare si fitoasa fata din clasa? Mie chiar imi pasa de ele...Si acum doar cu una dintre ele mai vorbesc asa putin si cealalta ma ignora. Am inceput sa ma gandesc ca am eu o problema...
PS: Mai recent(4-5) luni am intrat intr-o depresie si nu prea mai am chef de glumele proaste a uneia dintre prietene si ma cam suparam si luam glumele proaste in serios.Sa fie asta cauza?

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Sunteti temperamente diferite.Prietenele tale vor sa atraga mereu atentia si cum sa te promovezi mai repede decat imprietenindu-te cu cea mai populara si fitoasa. Spune o zicala "cine se aseamana se aduna", deci fitosii la fitosi trag.Din ce spui, tind sa cred ca nu au fost asa pana acum din moment ce le aveai de prietene, dar anturajul si dorinta de a deveni "vedete" peste noapte le-au facut sa se schimbe.Nu cred ca asta este temperamentul lor, dar o fac fortat sa fie in ton cu fata populara. Daca spui ca dintr-o data au facut acest pas, cu siguranta este si falsitate din partea lor si din ce ai relatat tu nu poti fi ca ele. Intrevad, cu parere de rau cate va indeparta din cercul lor de prietene...fitoase si cat de curand nu le vei mai ajunge la nas.Dar incearca sa te reorientezi spre alte fete care sunt naturale si nu le place vedetismul.Bafta!

6 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Nu toata lumea ar face orice ca sa fie popular, ci doar anumite persoane. Si dupa cum ti-a spus si ASIGURATORUL, sunteti temperamente diferite.

| DNSK a răspuns:

Pff.lumea in care u traiesti ii k o jungla! da exact la fel! oamenii sunt animalele! fac orice sa iasa in evidenta, sa fie ei leii(stii ca leul e regele animalelor)! exemple mai concrete? baietii se bat intre ei pentru fete sau pur si simplu pentru putere, se bat cu pumnul in piept cine's ei, si fetele trebuie sa iasa in evidenta, sa fie vazute de baieti, si mai mult de atat.sa fie ele deasupra celorlalte fete! thinking ehh.asta ii.o sa vezi u mai tarziu mai multe.acum ti-am rasp numa la o amarata de intrebare! vb aia."cand o sa cresti.o sa intelegi mai bine)

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Draga mea, stiu si eu prin ce treci.Intr-a V-a ma intelegeam bine cu doi prieteni(cu unul ma mai inteleg in prezent), dar dupa s-au imprietenit cu un pitic si gras care ma calca pe nervi inca din a IV-a >.< Cu unul s-a certat(si ce scandal au facut) si a mai ramas cu unul(mai ciudat -_-). Toata clasa a VI-a si a VII-a m-au disperat cu glumele lor de cocalari din gimnaziu cu cosuri pline de grasime.Adevarul este ca nu eram foarte amuzant in clasele trecute(in schimb radeam ca prostul din orice gluma neamuzanta -_-) iar acum sunt aproape cel mai amuzant copil din clasa.Toti cred ca incerc asta doar ca sa fiu cool(I hate these guys, ok?) dar eu doar...sunt asa cum sunt.

Eu zic sa-ti vezi de scoala(pentru asta-i scoala,nu? oh go on ), de note, iar cei/cele ce te enerveaza pur si simplu NU II MAI BAGA IN SEAMA.

Sper ca te-am ajutat happy

| katieXD a răspuns:

Pai daca tu chiar mai tii la ele ar trebui sa le arati asta impritenindu-te si tu cu fata aceea si dovedindu-le ca esti cu mult mai draguta si mai de incredere ca ea (nu poti sati lasi cele mai bune prietene sa sa schimbe din cauza fitoasei aleia) deci huh mult succes in a-ti recapata prietenele smug

| watzzup a răspuns:

Ooh e cam grava situatia asta deci lasale sa faca ce vor si apropo aia care ai caracterizato uh adic fitoasa aia e o curva ordinala si o papa lapte dac face asa si asta chiar nu stiu dc sau imprietenit prietenele tale cu proasta aia poate vor sa devina si ele populare dar asta e iti poti face si alti prieteni alti colegi nu ai? totul e invers si dac era normala lumea asta ele tot se imprieteneau ca aia si scze dac team sau le-am jignit pe tine si pe prietenele tale dar e adevarul

| allanna a răspuns:

Poate ar trebui sa uiti de ele si sa-ti faci alte prietene