| Epilepsiic a întrebat:

Deci eu am 2 prietene,, foarte" bune.(o sa le zic X si Y). Pe X o cunosc de la gradinita si am fost cele mai bune prietene pana in clasa a V-a cand o aparut o alta fata (o sa'i zic Z). De atunci ea sta numai cu ea. Dar dupa m-am imprietenit mult cu Y, care a venit in clasa a V-a in scoala noastra si ma intelegeam foarte bine cu ea, ma rasfata asa cam cum vream eu. X si Y erau si ele prietene bune iar dupa ne'am imprietenit toat cu Z. Toate 4 eram cele mai FERICITE :X Insa anul trecut (a VI-a) lui X i s-a furat telefonul si a dat vina pe Y pentru ca numai ea stie unde il are in geanta si de atunci se urasc. Am mai stat noi 4 impreuna dar nu era la fel ca inainte. Anul asta Z pleaca si ele mi'au spus ca EU trebuie sa aleg una dintre ele! Deci as alege'o pe X dar ea m'o lasat balta pentru Z si cum Y e mai,, fitoasa" chiar nu stiu...Si le'am zis la amandoua ca o sa o las balta pe cealalta si nu stiu ce sa fac sad Z a zis ca o sa incerce sa o suporte pe X dar la prima greseala s-a terminat straight face
Help me please puppy dog eyes sad Dau funda...

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Fetele astea nu îți sunt prietene.
Cel mai bine ar fi să stai departe de ele, de amândouă. Să nu-i ceri nimănui niciodată să aleagă între tine și altă persoană. Vezi și singură cum stă situația.
Fii prietenă, cu ambele, dar nu "cea mai bună prietenă" mai bine simple colege de clasă/școală.
Multă baftă.

O zi frumoasă!

| Epilepsiic explică (pentru Musique):

Mda...dar dupa n'o sa mai am nicio,, cea mai buna prietena'' straight face

| Musique a răspuns (pentru Epilepsiic):

Îți faci alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei hei! Eu in locul tau as face o intrunire ca sa lamuriti lucrurile..adica, prietena ta nu ar fi avut motiv sa fure telefonul celilalte si ar trebui sa se lamureasca lucrul asta.Se tine ranchiuna degeaba si se urasc degeabahappy Tu nu trebuie sa faci nicio alegere. Daca ele iti sunt prietene adevarate, vor alege ele in locul tauwinking Daca se vor impaca pentru tine sau daca te vor pune sa alegi chiar daca nu ai cum.Mult noroc cu fetele si ai grija cum iti alegi prietenii..genul asta de oamenii te pot lasa balta oricand.

| Bianca306 a răspuns:

Auzi alege pe prietena care o suporti si nu o prietena fitoasa, asta este ideea in bff

| IngerPazitorr a răspuns:

Grea situatie. happy Eu zic ca ar trebui sa incerci sa le impaci pe fete..Sa le spui ca nu-i asa mare chestie. Ai putea sa iesi cu ele la un suc si sa vorbiti despre tot, sa va spuneti verde-n fata totul una alteia...Asa va veti intelege mult mai bine pentru. ca veti stii ce o deranjeaza pe cealalta despre tine. Spunele sa lase orgoliul si sa nu se supere pe ce veti spune. Asta as face eu. Sper ca te-am ajutat :* :* Paa

| Epilepsiic explică (pentru IngerPazitorr):

Mersi :* o sa incerc big grin

| IngerPazitorr a răspuns (pentru Epilepsiic):

Cu placere! :* Imi oferi o funda daca merge? happy