| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata, am 19 ani si am ajuns sa cred ca traiesc in zadar.Mama este plecata peste hotare,tatal e acasa dar nu pot vorbi cu el despre problemele mele,ei se cearta intr-una,ea a inceput sa bea uneori. Cu iubitul meu ma cert cam des,ne-am indepartat foarte mult,suntem de jumate de an impreuna si m-am atasat de el,stiu ca poate e devreme pentru asta dar as putea spune ca il iubesc, dar am impresia ca s-a cam plictisit de mine, nu ne-am vazut de 2 saptamini,dar cu toate asteama suna in fiecare zi si imi mai spune uneori ca ma iubeste, dar ma distrug faptul ca nu-l am aproape si mi-e dor enorm de mult, si simt ca tin mai mult la el decit el la mine.Plus ca sunt foarte geloasa, uneori chiar exagerez. Nu mai am nici o bucurie de la viata asta. Ce sa fac? Pentru ca in fiecare zi ma distrug cu incetul.Simt ca vreau sa ma refugiez intr-un loc izolat si sa stau acolo si sa pling toata ziua. Ce sa fac ca sa trec peste toate astea, sa nu mai depind emotional de iubitul meu, sa fiu indiferenta de tot ce sa petrece si intr-un final sa fiu si eu fericita?

Răspuns Câştigător
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ce e pentru tine un ca.cat pentru altiipoate fi o comoara.De exemplu, m-as bucura enorm sa nu ma mai bage parintii in seama, oferindu-mi doar conditiile de trai necesare.Da, si la mine se cearta, dar nu-mi mai pasa de ani.Pu.limea tot pu.lime ramane.In ani nu si-au dat drama ca certurile sunt dizgratioase, patetice si lipsite de sens, de orice urma de inteligenta.In fine, oricum nu mai conteaza.
Cat despre situatia cu iubitul tau, si nu ma intelege gresit, chiar m-as bucura.Doar imagineaza-ti, iti este iubit, sunteti de 6 luni impreuna si nu trebuie sa te strofoci sa ii arati cat il iubesti, lugu, lugu, vai iubi.Nu.De exemplu unele fete nu ies mereu unde vor din cauza iubitilor.In cazul tau nu e asa. Iubitul tau iti ofera liberate.Care e unul din cei mai importanti factori intr-o relatie.Pe langa asta, barbatii tot barbati raman.laughingSe va intoarce la tine stai linistita.laughing

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa muncesti si sa te descurci in viata cum poti.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Vezi daca in acest articol poti gasi unele sugestii care sa te ajute:

http://www.jw.org/......fiu-trist/

Cele bune!

| NoName0x0 a răspuns:

Maii, in primul rand gandesti prea pesimist! Cum sa iti mearga bine cand tu deja ii induci creierului starea aceea negativa? Gaseste.ti un hobby, pentru inceput. Vorbeste cu mama ta sa vina in tara daca nu da randament fiindca banuiesc ca asta face din moment ce bea. Sa vina si sa lamureasca problema cu tatal tau. Daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste! Sa stii! Care e motivul geloziei tale? Iubitul tau iti da de banuit? De ce nu propui o intalnire?

| savalucian a răspuns:

Viata e o chestie de perceptie! Problema ta este ca te ataca subconstientul. Tie ti-ar placea sa ai un prieten care toata ziua sa fie suparat, nervos, deprimat etc? Societatea ne invata sa fim aproape de un om atunci cand este depresiv. Este toatal GRESIT. Atunci cand esti negativista NU meriti atentie. Du-te la baie uita-te in oglinda si da-ti 2 palme. Esti om sau cadavru? Imagineaza-ti urmatoarea chestie. Sunt 5 mafioti care te-au rapit si tot ce pot face este sa iti traga cate o palma peste fata pe rand, tu stiind ca o sa vina cineva sa te salveze. Imagineaza-ti! O sa te panichezi sau o sa iti placa. Iti zic eu. O sa ii lasi sa te loveasca, chiar o sa iti placa sa ii vezi increzatori in ei cand o sa te loveasca si o sa fii calma chiar o sa te bufneasca rasul. Cam asa e si cu depresie. Sunt cateva lucruri care te "palmuiesc", restul este doar faptul ca tu te panichezi, trebuie sa fii calm cand se intampla asta, ceva gen "Ai terminat? pot sa plec sau ma mai palmuiesti? aa ok. Nu, nu ma supar, chair am ceva timp liber la dispozitie. "