| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii baieti sunt atat de natarai, de ce promit marea cu sarea si apoi te lasa cu ochii in soare? De ce iti dau o intalnire iar dupa 2 ore uita de tine? De ce?
Am avut o incredere oarba intr-un baiat, care virtual imi vorbea ca Dumnezeu, iar cand a dat ochii cu mine se facea ca nu ma vede.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

PENTRU CA SUNT NISTE PORCI MINCINOSI!
Cand vor sa obtina ce vor, promit luna de pe cer, iar cand sant dezamagiti, se fac ca ploua.
Le lipseste arta diplomatiei, arta conversatiei, compromisului.
Sunt din topor.
Ce le trece in cap, aia scot pe gura.
Nu se gandesc la consecinte, la nimic.
Trebuie tratate astfel de specimene, cu Ignor.
Treci mai departe.
Incerci sa iti faci alt prieten.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e vina lui aici. Cum sa ai incredere oarba intr-o persoana pe care nu o cunosti? Nu poti avea incredere oarba nici macar in propria ta persoana, dar cand ai incredere oarba intr-o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata, inseamna ca iti bati joc de persoana respectiva, ca nu esti interesata sa o cunosti, ca ti-o imaginezi intr-un fel care nu are neaparat legatuira cu persoana si nu-ti pasa de cum e persoana in realitate. Si e normal ca daca el a simtit asta sa te dispretuiasca. Comporta-te tu normal si vei fi tratata normal.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să nu te mai implici sentimental, fii mai rezervată.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Cauta interese sexuale, vad ca nu au ocazia si cauta alta prada.

| darrio2007 a răspuns:

Doar vorbind pe net iti creezi o anumita parere(imagine) despre partener.Si aproape intotdeauna parerea se schimba la o intalnire fata in fata.Intotdeauna am sustinut ca relatiile virtuale dureaza doar pana la prima intalnire.Asta e.

| AR1373 a răspuns:

Cred ca din amuzament.
Folosesc vorbe mari sa te cucereasca, dar nu trebuie sa-i crezi mereu.
Poate ca omul mai uita nu trebuie sa te superi daca uita de tine la intalnire(cei drept e putin cam prost daca uita dupa 2 ore),dar asiai viata.
Cica un studiu arata ca oamanii care sunt tari pe net in scris(intelegi tu) sunt niste "timizi" in realitate,nu pot scoate nicio vorba pe gura, si invers.
Unii baieti o fac de dragul de a o face, sa vorbeasca si ei cu o fata poate iese ceva, nu-mi dau seama, e greu sa intelegi baietii cate odata.
Bafta happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ca sa te phute, d-aia! Iar tu ca fraiera iti iei teapa fiindca nu stii sa vezi cu adevarat un baiat care te apreciaza. Cauti doar printi sau din contra doar smecheriwinking Cu astia nu o sa faci treaba niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toti sunt la fel insa nici eu nu am gasit baiatul perfect(perfect pentru mine caci perfectiunea in sine nu exista-exista doar defecte care pot fi acceptate si defecte care nu pot fi acceptate).
Facebookul si niciun alt site de socializare nu te poate ajuta sa cunosti cu adevarat o persoana(daca nu va intalniti constant sa petreceti timp impreuna si sa vorbiti nu o sa poti cunoaste o persoana cu adevarat doar din fata pc-ului)-doar vorbind cu aceea persoana nu o sa poti sa-ti dai seama daca e ''real''(poate fi diferit de ceea ce/cine se pretinde a fi din fata pc-ului).
Poate fi doar rusinos (unii baieti si unele fete au aceasta problema atunci cand intalnlnesc pentru prima data o persoana noua), alt motiv este neancrezator(fie in propriile lui puteri de atractie fie de sinceritatea ta) sau poate pur si simplu evita sa grabeasca/accentueze lucrurile.
Problema nu se pune in acest caz daca este vorba de prima intalnire pe care ati avut-o ci atuncidaca ati avut mai multe si la fel de esuate(in acest caz e posibil sa se simpta stingher sau rusinat in fata ta(nu stiu din ce motiv dar probabil il intimidezi happy ), fie a descoperit ca nu-i place de tine cu adevarat(atractia lui in acest caz a tinut doar pe facebook) sau pur si simplu poate fi badaran.
''Am avut o incredere oarba intr-un baiat(bun! -dar eu un lucru nu inteleg cum ai avut incredere intr-un baiat pe care nu-l cunosti decat prin intermediul facebookului?(bine, bine am inteles ca se pricepe la vorbe dar acest fapt nu inseamna neaparat ca e exact cel care pretinde a fi)- ''care virtual imi vorbea ca Dumnezeu''

sau cumv nu am inteles si-l cunosteai si din realitate doar ca vorbeati mai mult pe facebook?

| Floryn9 a răspuns:

Pai unii baieti fac orice ca sa fie cu fata dorita, fac unele lucruri care nu sunt bune deloc, intai trebuie sa te apropii de baiatul pe care-l placi/iubesti, si daca nu-ti place ii spui in fata si nu mai ai nici-o treaba cu el.

| missandrab a răspuns:

Pentru ca fetele sunt prea naive!happy

| Trebla a răspuns:

Pai poate avea alte treburi mai importante, sau poate cu tine nu prea avea ce sa vorbeasca (adica daca lui ii place fotbalul sau sa joace tot felul de jocuri, cam cum fac baietii, poate ca nu avea despre ca sa vorbeasca cu tine asta nu inseamna ca te evita sau ceva.
Si cam ce ti-a spus virtual?

| terapie a răspuns:

Nimeni nu este vinovat de lacrimile nostre.Trebuie să învățăm să fim RESPONSABILI atât de gândirea ce o avem cat și de acțiunile noastre.
Fiecare șut pe care îl primim o să ne aducă ceva folositor în viața noastră.
Pe parcurs vom da de mai multe chestii mult mai importante si sensibile.
Trebuie să învațăm să avem încredere în noi înșine căci doar așa depașim multe. Dumnezeu este mereu lângă noi, ne susține clipă de clipă.
Numai bine.