| Lightrose_4674 a întrebat:

De ce viata ne loveste cand ne e cel mai bine? Cand suntem mai fericiti viata ne loveste cum nu se poate mai rau; ma simt singura, confuza, parca degeaba traiesc. Voi cum treceti peste starile depresive?

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Fa tot ce iti sta in puteri sa rezolvi cauza,indiferent de situatie,fa ce sta in mainile tale. Apoi lasa lucruile sa decurga de la sine.
Incearca sa gasesti un dram de optimism in ceva,roaga-te,scrie,gaseste-ti o ocupatie,gaseste ceva sa te linisteasca.
Eu mereu incep cu prima, daca nu tine de mine, sigur tine de cineva mult mai puternic.

| romeo78 a răspuns:

Nu ne loveste.
Doar ne trezeste la realitate.
Mai bine sa te loveasca din cand in cand, decat sa nu o faca deloc.
Ce nu te omoara, te intareste.
Ti-o spun din propria experienta.
Am trecut prin starile depresive, cu ajutorul lui Dumnezeu.
Sincer.
Prin rugaciune si incredere in El.
Prin a iesi in oras, sa privesti natura, pasarile.
Prin a avea prieteni adevarati.

| pickles a răspuns:

Eu? pai nu stiu ascult muzica si asta ma face sa uit sau incerc sa caut pe acel cineva care sa ma faca sa nu ma mai gandesc la ce mi se intampla...