| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp incoace il tot visez pe fostul iubit! Visul de aseara m-a facut sa ma gandesc si mai mult la el! Am visat ca imi scria pe o foaie de hartie, cu litere mari "TE VOI IUBI MEREU"! Nu inteleg de ce il visez?!? El acum este insurat, sotia lui este insarcinata, iar eu, in relatia pe care o am de trei ani incoace, ma simt fericita... De ce il visez?

11 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Il visezi pentru ca in subconstient iti doresti sa devina realitate... te agati de vise pentru realitatea nu-ti permite sa faci ceva in sensul asta.

| happy.....withoutyou a răspuns:

Poate e un semn ca te va iubi mereu...

| danutza a răspuns:

Problema asta o am si eu visesz ca ma impac cu el. dar am inceput sa il dezgust de mult nu mai dau importanta visurilor ...sunt doar niste trucaze dictate de constiintza

| danutza a răspuns:

Trucaje *

| ramonna a răspuns:

Pt ca te gandesti la el si de-asta... ce a fost a fost, gata nu te mai gandi la el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vrei sa accepti realitatea. ce a fost, a fost.gata. s-a terminat. punct si de la capat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca speri sa te impaci cu el...nu se merita sa crezi in vise, pot zice ca se pot indeplini dar foarte putin timp esti fericita si abia dupa iti dai seama ca trebuia sa pui capat demult sa visezi la o impacare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil a fost (prinmu) sau nu stiu oricum nu cred ca are rost sa te mai gandesti mai bine apreciezi cea ce ai langa tine si uiti trecutul asa este mult mai placut happy daca te gandesti la el o sa tot il visezi. ce a fost a fost mergi inainte nu mergi inapoi... fi cu capul pe umeri, nu lasa visele sa-ti joace pe degete viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am o problema asemanatoare...il visez ca ne sarutam ca ne intelegem bine, dar cand ma trezesc sunt dezamagita.eu ink ma gandesc la el si mi-as dori sa ma impac cu elsad, imi este greu sa accept ca ne-am despartit si ma gandesc ca asta e si cauza pentru care il visez mereu

| Whatafy a răspuns:

Subconstientul are rolul sau si se spune ca este mult mai puternic decat constientul. In primul rand intra pe http://dreamgeek.ro/ si incearca sa citesti prima pagina despre tipurile de vise si cum sa intelegi mai bine interpretarea lor. Cauta interpretarile de vis cu fosti iubiti si vezi ce gasesti.

Uite un exemplu : http://dreamgeek.ro/interpretare-vis-in-care-apare-fosta-iubita

| rcc182 a răspuns:

Sunt curios. te mai gandesti la el thinking nu sunt ironic sarcastic sau rautacios, vreau sa incerc sa-mi raspund la o intrebare proprie privitoare la dragostea aceea adevarata care apare pe la 18 19 ani si care moare cand incep responsabilitatile daca unul din parteneri e coplesit de grija acestora. P.S. pentru robotul cu migrena laughing ba e tare o sa integrez si eu paginii mele web pe care trebuie sa o prezint la examenul de webTEH un robot virtual cu migrene laughing. acum lasand gluma la o parte eu consider si sunt ferm convins ca singura iubire nu e cea din urma asa cum sustin multi cei care o traiesc, este o iubire mai mult logica, axata pe partea materiala, pe ceea ce poate sa-ti ofere partenerul din perspectiva societatii si anume nevoie materiala, poate nici prima nu e iubirea adevarata aia la 14 ani cand habar n-ai in care banca trebuie sa stai, dar cred ca adevarata iubire pe care multi nu o pot sustine printre care nici eu din pacate(dupa 5 ani s-a terminat) e cea in care cei doi nu gasesc nici un punct in comun in afara de suflet si inima celuilalt in afara de dorinta de a fi cel de langa si invers, acea dragoste sa zic din primul an de facultate(e doar o comparatie pentru cei care nu au capacitatea de asociere) unde sunt destul de maturi insa destul de copii pentru a fi cu adevarat indragostiti unul de altul chiar si de defectele celui de langa, iar cand dragostea dispare ramane iubirea care se ramifica foarte mult insa esenta in zilele noastre se pierde, iubirea presupune din punctul meu de vedere din nou dragoste, acea parte pierduta care mai mult ca sigur ramane acolo inauntrul celor doi( si va ramane mereu in cazul, in care sufletul este energie abia atunci se vor reuni), diferenta o face faptul ca intervin grijile si presiunea lumii din ziua de azi cu tot ce presupune aceasta. faptul ca visezi la fostul(a) iubit/a oricat te-ai contrazice si m-ai contrazice ca nu mai simti nimic ca e mort totul ca acum e perfect ca ai tot ce iti trebuie(asta se aplica in cazul celor care nu au simtit adevarata pasiune adevarata dorinta etc etc pe scurt dragostea adevarata eventual aveau la mijloc doar interese VEZI AICI ARTICOLE CU MONICA COLUMBEANU), in cazul celorlalti acea dragoste e mai puternica decat actuala si mereu va fi desi cu cea din urma s-ar putea sau nu sa-si petreaca tot restul zilelor. asa ca cei mai fericiti sunt cei care raman cu prima dragoste si singura in adevaratul sens al cuvantului, nu conteaza ca s-au despartit si s-au impacat dupa 3 4 5 ani (evident excludem cazul in care unul din ei e casatorit sau are copii) sunt singurele 2 cazuri in care asta e, asa a fost sa fie bafta in celalalt univers sau roaga-te sa existe reincarnarea si data viitoare sa aveti mai mult minte. Apropo sunt constient ca azi se fac 3 ani 0 luni si 1 zi de cand a fost postata intrebarea.