| Razzvan1612 a întrebat:

Am visat aseara ca e sfarsitul lumii, mai exact VISUL MEU: Eram intr-o masina si am vazut pe cer ca-i foaie de hartie mare si scria pe ea numele meu si Dumnezeu, dupa pentru cateva secunde am vazut o femeie si dupa am inceput sa ma ridic, adica sa zbor spre cer si atunci mi-am dat seama ca e sfarsitul lumii si am fost rapit la cer.
Cu catva timp in urma am VISAT: ca e sfarsitul lumii si mai Exact VISUL MEU: Eram acasa si era noapte afara si se vedea pe cer ca a luat luna foc si venea spre pamant si urma sa ia pamantul foc.
Si in acel vis mi-am dat seama ca e sfarsitul lumii.
NU STITI CE SEMNIFICATIE AU ACESTE VISE?

Răspuns Câştigător
| andreiul539 a răspuns:

Visele n-au nici o semnificație ele reprezintă amintiri sau fragmente din cele petrecute în decursul unei zile de obicei.
Și în plus partea creierului responsabilă cu logica pur și simplu nu este prea activă în timpul somnului R.E.M atunci când apar visele.

1 răspuns:
| T0Teu a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu vrea sa te înștiințeze ca nu mai e mult și vine sfârșitul lumii si sa te pregătești. Lucrul asta chiar este scris de mai multe ori în Biblie. În plus, din ce stiu eu, visele pot veni din mulțimea gândurilor, de la Dumnezeu sau de la satana. Părerea mea e ca au fost niște vise de la Dumnezeu.