| Sara2 a întrebat:

De la un timp nu prea ne mai intalnim, in seara asta iubitul m-a sunat si m-a intrebat daca iesim undeva maine, eu i-am zis ca as vrea sa iesim maine seara la un teatru, m-ar face tare fericita, el a zis sa iesim la o plimbare, ca ce... m-a apucat cultura ...ca nu o sa merg niciodata cu el la teatru, lui la shopping nu ii place, la biserica zice ca nu merge ca doar nu-i calugar, la teatru nu ca ce e prea de tot, el ar vrea sa merg toata ziua la el sa facem sex, m-am saturat, ce parere aveti despre ce mi-a zis cu ziua de maine care e o zi speciala el vrea sa mergem la plimbare, in fiecare zi nici macar la plimbare nu ma scoate, el consider aceata zi de abia pentru plimbare in rest yoc

12 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Trebuia sa-i fi spus sa mergeti la fotbal, sa vezi ce repede se executa. El are nevoie de o masina de facut sex, nu de o prietena, femeie, partenere. Lasa-l in pace, lui ii este de ajuns o gonflabila.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca nu te iubeste daca se poarta asa, doar te foloseste.Incearca sa discuti cu el acest aspect, cu un prieten mergi la teatru, la un film, la o expozitie, chiar si la shopping, nu numai acasa la el.Cauta sa ii explici ca prietenia nu inseamna numai sex, inseamna respect reciproc, fiecare trebuie sa accepte si dorintele celuilalt, comunicare, sinceritate si multa incredere in partener. Daca acestea nu exista, nu exista nici prietenie adevarata nici iubire.

| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa cred... poate el nu da prea mare importanta acestei zi si nu considera ca fiind un eveniment important, sau poate asa e felul lui...cred ca o discutie serioasa nu ar strica sa aveti sa vedeti ce si cum.Adica desi lui nu prea ii place nimic din ce iti place tie, ar cam trebui sa iti respecte dorintele daca chiar te iubeste, asa cum ii respecti tu sa respecte si el, uite pentru persoana iubita poate sa faca sacrificiul de a merge la teatru de exemplu, cum ai vrut tu, conteaza si parerea si dorintele tale, vb cu el serios si fa-l sa inteleaga ca lucrurile nu sunt chiar asa si ai si tu nevoie de ceva nou, cum ar fi o iesire la teatru, sau in diferite locuri, in plus nu e chiar asa rau daca merge la teatru, incearca tu sa il convingi.

| arrriadna a răspuns:

Discutati. Ai doua variante: Var 1, fericita. Sa nu isi dea seama cat de mult inseamna pentru tine sa iesi "in oras" (am avut asa un iubit, care remarcand cum plec "cu fetele" in fiecare saptamana s-a dat pe brazda, acceptand o viata sociala "de bun simtz"). In acest caz trebuie sa se gandeasca UNDE ar putea sa isi miste fundul din casa fara crize agorafoobice sau ceevaaa (il ironizez acum, scz). Var 2, nefericita. Nu ii pasa. Si daca nu ii pasa... vorba lu' Tepes. Sau cum imi spunea o colega in liceu "Are balta peste."

| alexa a răspuns:

Hm...baietii astia
cred ca cel mai bine ar fi sa discutati si sa ii spui si tu ce vrei sa faceti, sa aveti amamndoi un plan.nu trebuie sa fie mereu ca el sau mereu ca tine. el se crede cel mai tatre in relatia asta si probab8l nu.si da seama ca astfle te raneste. explica. i ca te deranjeaza aceste lucuri si ca trebuie sa faceti ceva pentru ca relatia voastra sa nu se bazeze nu mai pe sex ci si pe sentimente, sau lucruri marunte care v.ar incanta.sa discutati despre voi, sa va cunoasteti mai bine... explica. i ca vrei anumite lucruri sa se schimbe...
nu ii spune de maine insa ca sa stricati aceasta zi, dar paab la urma tu il cunosti si sti cand sa reactionezi.cred ca daca nu vei pune piciorul in prag nu vei avea relatia la care ai visat
multa nafta si o zi a indragostitilor frumoasawinking

| psihox a răspuns:

Ce fel de gandire are baiatul? Sa-si caute prietena lui si sa faca tot timpul sex si iubire ca intr-un bordel de lux. E alegerea lui.

Răspuns utilizator avertizat
| yoyodedeea a răspuns:

Adevarat.are dreptate tepes
e chiar egoist ...acu pe bune. te tine doar pentru "sex"? pe el il doare in bask...ar putea macar o data pe saptamana sa te scoata undevasmug

| lexony a răspuns:

Na', astae, daca altul mai bun nu ai gasit.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ala nu tie prieten. el este propriul lui prieten. ia cauta-ti un baiat simtitor, cre sa-ti respecte dorintele iar astuia daca se iubeste asa mult, sa se pupe singur in oglinda.

| AnaMica01 a răspuns:

Acum nu vreau sa par rea, dar daca el te iubeste ar trebui saiti faca toate mofturile si sa iti dedice tot timpul liber tie! Se intampla ca el sa nu te placa pentru ca esti cuminte sau inteligenta sau pentru firea ta, cred ca te place doar pentru ca esti foarte frumoasa, si sexy! Poate ca nu am dreptate dar ma apropii mult de adevar!

| Rocsy a răspuns:

Adiva ce?raised eyebrows. Faceti mereu numai ce vrea el? Dupa mine se gandeste numai la el si la placerile lui.