| KinekT a întrebat:

De vreo 2-3 saptamani a inceput sa imi placa o fata foarte mult, ma gandesc la ea in fiecare zi, la scoala privirea mea este numai in directia ei si ochii ei... Oa. Am incercat sa ii scriu, imi raspunde tot din 5 in 5 minute si parca nu continua conversatia. Am incercat sa o chem la suc, la film dar m-a refuzat de fjecare data. Poate si pentru ca e putin mai timida, avand o singura prietena in clasa si pe mine cu care mai vorbeste. Recent o zis ca are si prieten. Ea este din Dumbraveni si este in oras doar in timpul scolii.Si ea se uita la mine cu coada ochiului sau uneori chiar direct. Si dupa ea ar mai fii o fata, tot din clasa mea, care s-a despartit de un baiat din clasa mea si acum a inceput sa se dea lmine. Si ea este de treaba, calumea. Nu stiu ce sa fac, sa nu renunt la fata la care ma gandesc zi de zi, clipa de clipa, chiar daca refuza sa iesim si nu prea pare interesata de mine sau sa ma duc cu cealalta fata?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu are cum să fie interesată de tine dacă nici nu îți răspunde la mesaje prea mult și te refuză mereu. Eu nu știu ce interes deduci tu de aici. Cred că totul e în mintea ta. Poți să îi spui ce simți ca să fii împăcat cu tine dar să nu ai anumite așteptări. Și eu am fost mort după o fată din liceu, i-am spus ce simt, atât. Nici nu m-am gândit la vreo relație sau să am așteptări din partea ei. Am fost realist și e ușor să îți dai seama dacă o persoană te place măcar puțin sau nu sau dacă e de teapa ta sau tu ești de teapa ei.

| Eastwood a răspuns:

Daca o placi pe fata asta mai incearca sa tragi de ea sa-ti spuna daca te place sau nu, spune-i ceea ce simti pentru ea!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca o fata se mai uita la tine nu inseamna ca e interesata de tine.Incearca sa iesi cu prietena ei.