| Mark2012012 a întrebat:

De vreo 6 ani de zile ne cunoastem.
Eu si amica mea.
Ne cunoastem familiile, am avut datorii neconditionate unul la celalalt pana ne-am revenit financiar.
Eu am 30 de ani, ea are 23.
De un an de zile ea este in alta tara plecata cu munca.
Noi vorbim despre absolut orice, traume din trecut, etc. Relatiile actuale, relatiile din trecut, tachinari si glume porcoase, vorbim chiar si la toaleta.

Mereu am fost ca o conexiune de frate sora. Ne-am cunoscut familiile intre noi.
Daca exista uneori mici certuri intre noi, acestea se incheie in vreo 5 minute, ca gasim argumente si cadem la un comun acord.
Ne-am promis de cand ne-am cunoscut ca fiind amici, nu ne vom indragosti unul de celalalt.

Ne-am promis amandoi, ca daca nu gasim o relatie stabila in urmatorii 2 ani de zile,
atunci o sa ne casatorim intre noi.

Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sunteti compatibili, atat vreme cat relatia asta rezista de ani de zile, iar micile voastre certuri sunt de bun simt, terminandu-se in 5 minute, deci sanse foarte mari sa veti o casnicie reusita!

| sierra1 a răspuns:

"daca nu gasim o relatie stabila in urmatorii 2 ani de zile,
atunci o sa ne casatorim intre noi"

adică e o soluție de avarie? Mai bine nu!

| Celcestietot a răspuns:

Asta trebuie sa vina de la sine, nu sa stai din cand in cand ca au mai trecut 30 de zile si mai aveti 572 pana cand va veti casatori daca nu intervine o relatie, dar daca voi ati cazut de comun acord, treaba voastra.

| Lukasssz a răspuns:

De ce trebuie sa te insori? Daca faceti actul ala va iubiti mai mult, sau cum?

| Flavianadx a răspuns:

Cred ca nu gandesti ca unul de 30.
Ce e aia va promiteti ca daca nu va gasiti relatii stabile in 2 ani va casatoriti?
Ati fost intr-o relatie ca sa vorbiti de casatorie? Una e sa fii amic cu cineva, alta e sa ai relatie si alta e casatoria.
Si casatoria nu se bate cap in cap cu cealalta promisiune ca nu va indragostiti? laughing