| ElenaZamfi a întrebat:

Deci am o gramada de haine de lana[caciuli, fulare] la ce temperatura se spala si cate rotatii si cate minute.Va rog frumos ajutati-ma am rams singura acasa pentru o saptamana si nu prea stiu cum e cu masina de spalat si nu vreau sa le intrerup vacanta parintilor sa ii intreb.:d

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Din suflet te sfatuiesc sa nu ti bagi hainele de lana,la masina de spalat.
Eu am patit o urat rau de tot, desi am fost sfatuita sa nu mi bag hainele de lana la masina, nu am rezistat si am facut o prostie mai mare decat mine.
Aveam 2 bluze extraordinar de frumoase,preferatele mele de altfel si cand le am scos,,intrase la apa,,
Bluzele mele, ajunse atat de mici, incat erau bune de fetita mea care are 3 ani!
Nu stiu dar si daca respecti temp, e greu sa nu tii le strici in masina.
Bafta.si vezi ca lana nu trebuie stoarsa decat din mana[dar prin apasare lenta, nici decum ca celelalta], iar masina le stoarce si la mai si tureaza.
Succes si sarbatori fericite!

| vaiana a răspuns:

Vezi ca ai program pentru lana, tricotaje etc.