| Galusca13 a întrebat:

Deci, am si eu o intrebare care ma macina de ceva vreme.
In momentul in care finii (catolici fiind) isi aleg o pereche de nasi (ortodocsi), cununia religioasa se poate realiza?
Da/Nu. si as dori raspunsuri cu argumentari complete :-s, daca se poate!

Răspuns Câştigător
| nevermind_3854 a răspuns:

Da, daca nasii sunt de acord sa cunune fini de alta religie, cununia se poate realiza fara nici un impediment.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| terts a răspuns:

Nu are nimic ca nu e omorat nimeni prin asta...

| CriSs20 a răspuns:

Nu este nicio problema! Si matusa mea a fost casatorita cu un catolic si nasi au fost ortodocsi! Ba mai mult nasul era chiar preot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu e al tuturor.si el sfintete casnicia, si o binecuvanteaza cu copii.parerea mea.