| Holiday a întrebat:

Cat mai costa o cununie religioasa la ortodocsi? Dar la catolici?

Cine stabileste tarifele si cum se poate intra in posesia lor?

5 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Cununia civila nu se face nici la ortodocsi nici la catolici. Poate vrei sa spui cununia religioasa.

Te duci, intrebi preotul. Nu este un tarif standard. Daca ai avea un duhovnic care sa te cunoasca, ti-ar fi facut cununia religioasa gratuit.

Depinde de preot si depinde unde vrei s-o faci.

| Holiday explică (pentru gratargratar):

Asa am vrut sa zic, imi asum eroarea, o sa si corectezwinking

| HowdidIgethere a răspuns:

Daca nu-ti ajunge aia civila, intrebi la un preot.

| RedDeath a răspuns:

Tarifele se stabilesc la ortodocsi de catre un consiliu bisericesc si depinde de la o localitate la alta. La catolici nu ma pricep.

| angelica02 a răspuns:

Depinde,fiecare preot ia cat considera el, daca mergi la mai multe parohii si intrebi preotii o sa vezi ca fiecare ia diferit!