| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu nu pot sa conduc din cauza unor probleme la ochi, deci nu pot avea permis si nici masina si nici nu-s eu foarte bogat incat sa compensez. Intrebare, ce as putea sa fac in privinta relatiilor?

Acum stiu deja ca raspunsurile vor fi ca nu conteaza banii, masinile, conteaza sufletul si asa, stiu si eu ca suna frumos, dar stiti si voi ca nu-i asa si ca o femeie frumoasa la 20 si de ani cauta cineva care sa fie provider si poate gasi pe cineva care are si bani si suflet bun laughing

Deci ce vreau sa va intreb, niste sfaturi concrete, aplicabile, din experienta voastra. Nu din povesti. Ca voi puteti zice aici ca nu astea conteaza si dupa cand scot o femeie la un date cand altul o asteapta cu masina la scara si cu bijuterii pretioase de ziua ei, mie imi sufla vantu-n buzunare si fac febra la gambe de la sanatosul mers pe jos.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masina nu a fost si nici nu este un criteriu dupa care iti alege femeia sau barbatul de care sa te indragostesti.
Tu sa-ti gasesti fata care sa te iubeasca ca-si poate lua ea masina si sofa in locul tau, ca din atata lucru nu crapa nici o realtie!
Mii de ani masinile nu au fost disponibile si totusi oameni fericiti au fost pe pamant.

Nici in ziua de azi nu sunt atat de importante, ca sunt milioane de familii care nu au masina si totusi se deplaseaza cu bicicleta, piciorul, autobuzul, tramvaiul sau trenul.
Mai lasa-ma cu "providerul" si inventiile astea fara sens, ca nu te ia cineva sa o intretii material, te ia ca s ate iubeascasi sa faca casa cu tine.
Evidnet, trebuie sa fii tu constient ca-ti cauti o fata desteapta nu o pitipoanca de 2 lei, care-i interesata de sex, bani si distractie cu masina, ca aia oricum nu va sta langa tine prea mult.

Eu ti dau un sfat: nu mai inventa probleme acolo unde nu exista!
Multa sanatate sa ai si sa-ti cauti o fata sincera si iubitoare care sa te iubeasca pe tine, nu lucurile tale materiale, ca de va iubiti vi le faceti singuri, asa cum au facut parintii tai, bunici si strabunii.

Ia-ti de munca si castiga bani seriosi, daca iti sufla vantul in buzunare, ca asta este o realitate crunta sa astepti sa fii intertinut de parinti sau sa te plateasca parintii ca sa-ti intreti si disterzi pitipoancele.

| Holiday a răspuns:

Faptul ca nu poti avea permis, nu exclude faptul ca poti avea masina. Si sofer. De fapt asta inseamna sa fii intr-adevar smecher. Sa vezi cum nu mai conteaza ca n-ai permis.

| Hammurabi a răspuns:

Sfat concret : nu ești singura persoană de pe planeta asta care are probleme medicale (oftalmologice la tine). Sunt și fete care au genul ăsta de probleme. Orientează-te înspre zona aia.
Nu te arunca spre vârful piramidei că nu vei face altceva decât să-ți asiguri un șir lung de dezamăgiri.
Știu că poate sună cinic sfatul meu, dar e unul realist.

| johnnny123 a răspuns:

Deci ție ți-ar plăcea să fii apreciat de către femei pentru sufletul tău bun, în schimb femeia pe care ți-o dorești trebuie să fie "frumoasă".

Nu ești puțin ipocrit?