| MaduMadutsaa a întrebat:

Deci...Imi place de un baiat da' si el stie asta! Cand nu stia eram buni prieteni dar acum de cand stie parca nici nu mai exist! Cum fac sa "reinvii" prietenia pe care o aveam cu el candva? Am uitat sa mentionez ca nu voi putea face nimic pana pe 16 Ian. 2012 dar sa stiu ce voi face atunci! Dar nu cred ca voi astepta pana atunci! Trebuie sa fac intr. un in care sa dau nas in nas cu el si in vacanta de Craciun pentru ai spune toate astea! Deci ma ajutati? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Mai mult ca sigur,el te credea doar prietena lui,amica lui si dintr o data afla ca tie iti place de el.
Lasa l un pic si lui ii e greu sa accepte lucrul asta,sa incepa sa te vada cu altii ochi.
Daca tii mortis sa vb cu el,o poti face trimetandu i un sms,prin care incerci sa i explici totul si ca vrei de fapt sa,,reinvii,, amicitia.
Dar gandeste te dupa.ce va fi in sufletul tau,ca tu il placi si incerci sa disimulezi,pentru ca asa vei face, de teama sa nu l pierzi iar.
Incearca sa te gandesti si la lucrul asta, pentru ca tot tu vei fii cea afectata.
Succes!

8 răspunsuri:
| alalexandra a răspuns:

Deci sunt in aceiasi situatie cu tine numai ca eu ma chinui de multa sa ma apropii de el si degeaba.Vezi tu cand afla ca lucrurile nu mai sunt asa simple intre voi incepe sa iti ascunda anumite chestii sa nu te raneasca si asa se pierde increderea si prietenia din pacate! Doreste-ti cu adevarat sa te afli in preajma lui si cauta prieteni comuni, locuri unde iese sa te duci si tu.La urma urmei poti sa ii spui ca ti-a trecut de el si ca din acest motiv vrei sa redeventi prieteni!

| MaduMadutsaa explică (pentru alalexandra):

Ms mult alalexandra da din greseala am dat deja raspunsul castigator! Dar tine minte ca daca mai stateam un pic al tau era acel raspunswinking!

| MaduMadutsaa explică (pentru alalexandra):

Sa stii ca ti-am asc sfatu`

| alalexandra a răspuns (pentru MaduMadutsaa):

Ma bucur si ceva imbunatatiri?

| MaduMadutsaa explică:

Dap alalexandrahappy

| Alelexis a răspuns:

Poti sa il abordezi tu si sa ii zici ca daca tie iti place de el, aste nu inseamna ca te vei purta altfel. Asa cum v-ati inteles bine cand nu stie ( dar tie tot iti placea ) asa puteti sa va intelegeti si acum ca stie. e aceeasi chestie numai ca acum el stie. Spune-i fata in fata tot ce ai sa ii spui si ca nu este nicio diferenta daca iti place de el sau nu. Sper ca e destul de intelegator incat sa accepte astabig grin

| AyAndrei a răspuns:

Poti pur si simplu sa ii spui : Vreau sa uitam ca ti'am spus ca imi place de tine sau ce i'ai spus, si vreau sa fim iar prieteni. Cred ca asa va fi cel mai bine. De fapt nici nu vad alta solutie. Din punctul meu de vedere de baiat, daca o fata mi'ar spune asta, as accepta sa revenim la prietenie.

| MaduMadutsaa explică (pentru AyAndrei):

De fapt nu de la mine a aflat! A aflat de la niste colegi(sadPresupusii prieteni comunisad)! Si tu Andrei poate esti mai intelegator dar el...mai rau incepe sa faca mai uratsad!