| wintage a întrebat:

Deci vreau sa fac un tablou. Am rama, imprimanta si hartie photo.
In tablou va fi bunica si bunicul deoarece este ziua bunicai.
Vreau sa fac in photoshop. Am poze cu amandoi.
As avea nevoie de un colaj sau ceva in genul. Adica un background unde as putea pune pozele lor. De retusari, decupari, aranjari ma ocup eu.
Daca mi-ati putea zice si niste slogane/urari ar fi super.
Sa va aud happy

Răspuns Câştigător
| Zurl0 a răspuns:

Un,,slogan" pentru ei ar fi :,, Va iubesc foarte mult si mereu ma gandesc la voi" si pe langa daca vrei un LA MULTI ANI!

2 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Bunicii, nu bunicai

| wintage explică (pentru Safire17):

BUNÍCĂ ~ci f. 1) (folosit și drept cuvânt de adresare) Femeie luată în raport cu nepoții săi; mama tatălui sau a mamei; mama-mare. ◊ De (sau pe) când era ~ca fată (mare) de demult. [G.-D. bunicăi/bunicii/bunichii] /bun + suf. ~ică

Si totusi, putem fi on-topic?