| Florentina63751 a întrebat:

Din cauza supararilor, este posibil ca unei persoane sa-i creasca fire albe de par mult mai devreme?(la 20 de ani?)

13 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna!
http://www.ziare.com/articole/cauze+aparitie+par+alb
O zi frumoasa sa ai:)

| fluturas a răspuns:

Da, din cauza supararilor si a stresului

| DenisaMetal a răspuns:

Da, deoarece stresul este foarte mare si afecteaza modul ereditar.
Eu am 17 ani si am cateva fire albe am fost nevoita sa ma vopsesc.sad

| faramatania a răspuns:

Întrebarea aceasta, şi-au mai pus-o şi alţii.Nu se ştie exact de ce unii oameni albesc prematur, cu debut între 20-30 de ani,şe pare că nici stresul (sau alte cauze, supărări etc.), nu duc la albirea părului, ci în mare parte încărunţirea este determinată genetic(sau de diverse boli, sau de obiceiuri alimentare nesănătoase). >big grin

| h3r a răspuns:

Da, este posibil.
Din cauza suparariilor, stresului... orice ce are legatura cu stari emotionale, afecteaza caderea parului si albirea lui.
Mai bine ai incerca sa te vopsesti...

| MihaiTT a răspuns:

Da

| Mandarina888 a răspuns:

Da este foarte posibil!

| hanzelik a răspuns:

Da,normal

| AndaluziaM a răspuns:

Este foarte posibil. daca aceea persoana este stresata trece prin multee probleme. este foarte posibil..nu toti la 20 de ani suntem fericiti

| alin503 a răspuns:

Eu aveam la 11 ani fire de par albelaughing

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Da se poate dar tot ce trebuie sa faci este sa te relaxezi sa nu te superi des adica evita ceea ce te poate supara. funda?

| Ciuciulina34 a răspuns:

Da de exemplu profa mea de dans, urla mult la colegii mei, si in timp nea tot aratat si mam convins

naspa stiu

| CocoDinu a răspuns:

Eu am un vecin cara are 27 de ani și e aproapte alb în cap. Zicea că de pe la 23 de ani a început să încărunțească ușor-ușor. Supărări mari nu a avut, dar cred că problema este ereditară, cel mai probabil.