| gabrielli a întrebat:

Din ce ati putut observa in jurul vostru, intr-o familie in care lucrurile merg bine se intampla mai degraba ca:
1) Femeia sa vorbeasca mai mult decat barbatul.
2) Barbatul sa vorbeasca mai mult decat femeia.

Cum considerati voi ca ar trebui sa se intample?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Eu sunt sigur că este complet irelevant cum se întâmplă atât timp cât există dragoste adevărată reciprocă.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Se ajunge la un echilibru specific cuplului. Mie nu prea imi place sa vorbesc asa ca o las pe ea happy Dar ne intelegem foarte bine.

| Felys a răspuns:

Nu este o intrecere care vorbeste mai mult,fiecare spune doar ce are de zis, acum ca unul e mai vorbaret ca celalalt nu ai ce face, nu suntem identici, important nu este debitul verbal ci ceea ce spune, importanta dialogurilor

| Mayar a răspuns:

Cine sa vorbeasca mai mult, unde? In familie/intimitate, sau in societate/de ochii lumii?

| NoName0x0 a răspuns:

O familie condusa mai mult de o femeie decat de un barbat merge mai bine, din viziunea mea...

| gabrielli explică:

Multumesc pentru raspunsuri happy

| sorinoctavian a răspuns:

Femeile se îndrăgostesc de ceea ce aud iar bărbații de ceea ce văd. De asta femeile se machiază peste măsură iar bărbații mint la greuhttp://sorin-octavian-lifeblog.blogspot.ro/......iidar.html