| Alex a întrebat:

Sunteti de acord ca femeia sa aduca mai multi bani decat barbatul intr-o familie? Argumentati, va rog.

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Depinde de locul de muncă.

| W3R4 a răspuns:

Pai normal ar fi ca barbatul sa aduca mai multi bani in casa, ca doar el e capul familiei, dar acum depinde de cum si cat sunt platiti la serviciu...
Dar eu cred ca amandoi au drepturi egale! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este sa se inteleaga si sa se respecte,nu conteaza cine aduce mai mult. Oricind, unul sau ambii, pot ramine fara loc de munca. Discutiile despre, care cistiga mai mult, acel aer de superioritate, nu duce decit la destramarea familiei.Numai bine.

| rutanklan a răspuns:

Daca se poate, toti...

| IzabellaVanessa a răspuns:

Dar ce au femeile? adica daca aducem mai multi bani barbatul se simte jignit? Nu inteleg ce sunt ei? Barbatii sa multumeasca pentru asta..ca sunt femei care nu fac nimic si cer bani. Da sunt de acord ca femeia sa aduca mai multi bani in casa

| Elizabella a răspuns:

Asta e o problemă de principiu. Părerea mea este că fiecare cuplu (care mai târziu va forma o familie) funcționează pe propriile reguli și principii. Asta înseamnă ca în unele familii, femeia va avea, într-adevăr, venitul mai mare decât al bărbatului, fără sa existe vreo problemă legată de acest lucru.
Totul constă în faptul că dacă bărbatul este suficient de dispus să renunțe la titlul de "capul familiei".