| Madalina_Bela_1988 a întrebat:

Dintr-o mama cu parul saten inchis si cu ochii caprui-verzui si dintr-un tata cu ochii albastri si blond inalt, cum v-a iesi bebe meu?

11 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Din cate stiu, copilul poate lua trasaturi si de la bunici sau strabunici.
Doar orientativ:
http://www.copilul.ro/......a5297.html

http://www.copilul.ro/......a5092.html

| VadTot a răspuns:

Despre Bunici nu ne ai spus nimic? Conteaza foarte mult! Poate lua si de la ei ceva..deci...

| morningstar a răspuns:

Bebelusii pot semana parintilor, dar uneori mai au si culoarea ochilor bunicilor sau ale altcuiva din familie. Sunt sanse mari sa semene cu voi in primul rand, intr-adevar, dar nu intotdeauna. Oricum, bebelusii sunt foarte frumosi, oricum ar fi ei!

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu neaparat sa semene cu voi, parintii. Poate foarte bine sa semene cu unul din bunici.
Nepoata mea (de sora)are ochi albastri.Nici unul din parinti nu-i are asa, ci bunicul matern.

| h3r a răspuns:

Șaten deschis cu ochii verzi, cel mai sigur.

| KateMiddleton a răspuns:

Ce intrebare stupida? Poate fi chiar roscat si de statura mica.

| SmokeyEye a răspuns:

Trebuie sa aflii care dintre voi e dominant si care e recesiv. Am facut un an de genetica, era acolo o formula pentru a calcula probabilitatea ca bebelasul sa aiba culoarea ochilor unuia din parinti. Dar sunt multi factori de luat in calcul. Depinde si al cate-lea copil e. Depinde si daca e fata sau baiat. Daca o sa ai o fata, o sa fie saten deschis cu ochii albastrii, zic eu. Daca e baiat, posibil sa aiba ochii verzi si si parul saten.

| IuliaIulia32 a răspuns:

Blond cu ochi verzi

| nightrosesred a răspuns:

Pai depinde poate sa i-a de l-a amandoi parinti cate ceva

| andutzu1187 a răspuns:

Depinde de gene. poate sa mosteneasca si genele bunicilor... daca va fi fata e posibil sa mosteneasca pe tata, iar daca este baiat mama.

| Zombiezies a răspuns:

Baiat sau fata.