| Oon3Fly a întrebat:

Draga TPU am o problema mare care nu o pot discuta cu nimenia.Acuma o luna jumatate am cunoscut un baiat si m-am combinat cu el, la care de atunci prietenele mele au inceput sa fie geloase si sa zica ca el ma inseala ca nu e pentru mine, iar aseara pr meu s-a certat cu ele ca dc se tot baga intre noi iar ele m-au pus sa aleg si nu stiu pe cine sa aleg va rog ajutati-ma!

12 răspunsuri:
| B343 a răspuns:

Cum te imparti intre iubit si prieteni?
http://www.femeia.ro/......eteni.html
As fi dat copy-paste, dar nu se poate :( Te rog citeste.:D
Si personal, eu cred ca daca ti-ar fi prieteni adevarati nu ti-ar cere asta. Am trecut si eu prin asta numai ca baiatul trebuia sa aleaga dintre mine si prieteni si m-a ales pe mine(prima data), dar dupa multe presiuni din fata a niste prieteni si a lui una din verisoarele lui i-a ales pe ei :(. Dupa o vara de plans mi-am revenit =)), dar lui inca ii placea de mine, era disperat, nu ma lasa in pace...
Deci, este decizia ta, dar sincer ti-am zis ca nu cred ca iti sunt prieteni adevarati! :)

| Céline7 a răspuns:

Dece trebuie sa faci o alegere? Daca iti sunt prietene adevarate nu te-ar pune sa alegi intre ele si el. Spune-le ca nu poti sa faci o alegere iar daca nu te accepta asa cum esti nu mai vorbi cu ele! Prietenele adevarate te accepta asa cum esti! Ma mir cum de le mai numesti prietene!

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Dacă prietenele tale erau geloase și voiau să vă despartă,iar el te iubește și vrea să rămâneți împreună[spun asta pentru că s-a certat cu ele pentru tine], de aici se deduce clar că trebuie să îl alegi pe EL, ele nu merită nici un gram de atenție pentru că au făcut asta. NU SUNT PRIETENELE TALE!
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa alegi intre cine? intre ele si el? paaaiii.te poti combina cu ele? alege-l pe el, dar de invidie o sa ai parte si de o foarte buna prietena care se viseaza demult cu el in pat. poate si reuseste.

| Denisse66 a răspuns:

Iubiti sunt pe pamantul asta o sumedenie, si prieteni la fel. Dar pe cei mai buni ai gasesti foarte greu! Asculta sfatul meu si va fi bine! Nu uita ''Prietenii sunt ca si o comoara peste tot ai gasesti dar pe ceii mai buni nu prea ai nimeresti '''! Asa ca alege prietenii! Funda?

| OanaBlueEyes a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine ce ai de castigat si de pierdut in fiecare caz. Gandeste-te si ca relatia ta cu acel tip nu va tine pana la nesfarsit, iar apoi ce vei face. Tu trebuie sa iti pui ordine in ganduri si sa alegi cu mintea nu cu inima. O gandire rationala este foarte importanta acum. Sper ca te-am ajutathappy Daca mai ai nevoie de ajutor imi trimiti un mesaj. happy

| OanaBlueEyes a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine ce ai de castigat si de pierdut in fiecare caz. Gandeste-te si ca relatia ta cu acel tip nu va tine pana la nesfarsit, iar apoi ce vei face. Tu trebuie sa iti pui ordine in ganduri si sa alegi cu mintea nu cu inima. O gandire rationala este foarte importanta acum. Sper ca te-am ajutathappy Daca mai ai nevoie de ajutor imi trimiti un mesaj. happy

| aDyThEkNiGhT a răspuns:

Eu tea-s sfatui sa alegi cu inima si cu sufletul!

| hhsh a răspuns:

Nu e cea mai placuta situatie.dar prietenele tale probabil nu sunt ff sincere cu tine cand itit spun ca nu e de tine. am trecut si eu printr-o situatie aseamanatoare.si partea ca nu il suporta si va baga bete in roate ppoate sa fie urmarile unor interese. iar daca el s-a certat cu ele pentru tine e ff frumos. insa nu trebuie sa te lasi influentata pune-ti intrebarea de ce ar facee prietenele tale una ca asta? poate au dreptate iar daca tu te lasi influentata de aparente s-ar putea sa iti pierzi prietenele dintr-o prostiestraight face bafta!

| lascubianca00 a răspuns:

Eu spun sa te duci la pritenele tale si sa le spui ca este alegerea te si ca tu alegi cu cine sa fii,iar daca ele te pun sa alegi intre el si ele asta inseamna ca nu sunt niste prietene bune,niste prietene adevarat nu tear pune sa alegi pentru ca ele stiu ca orice arte ai alege,vei suferii si de pe urma celeilate parti,eu spun sa vb cu totii si sa ajungeti la un compromis ca sa nu fie nevoie sa alegi,daca nu se poate face nimic atunci iti sugerez sa alegi baiatul pentru ca prietene o sa ai destule in viata,dar nu o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca asa de usor. tine minte,prietenele adevarae te suntin in orice decizie in viata ta,fie rea fie buna, nu te pun sa le faci, ok.hai noroc, sper sa iasa ceva bun din asta.

| bogdanule88 a răspuns:

Prietenele tale sunt foarte geloase pe voi doi ca va intelegeti bine si din cauza asta vor sa va desparta, ar fi bine sa ramai cu el.Si sa nu mai bagi in seama ce spun prietenele tal. Succes

| MirelaxD a răspuns:

Numai tu poti stii ce sa alegi.Prietenele tale sunt cam geloase.Dejeaba ne intrebi pe noi ce sa faci,depinde de tine.Cel mai bine ar fi sa renunti la prietenele tale,pentru ca ma scuzi, dar alea nu sunt prietenebig grin crede'ma am trecut si eu prin asa ceva, si a fost bine ca am renuntat la ele. Daca tu chiar tii la baiatu' asta ramai cu el big grin Sii iti vei gasi alte prietene big grin crede'ma prietenia e trecatoare big grin