| zamfira a întrebat:

Dupa ce ai nascut ai fost stresata? Daca da, ce anume te-a enervat, stresat, suparat in primele luni cu bebelusul?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In primele saptamani dupa nastere, oboseala isi spune cuvantul. Alaptatul la 2-3 ore, plansetele copilului noaptea iti reduc drastic orele de somn.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cu 24 de ani in urma, am adus primul ingeras pe lumelove struck a fost ziua care am inteles ca nu am gresit ca m-am casatorit, nu am avut stres, asa zisa depresie postnatala, asta e de fite, si le folosesc "vedetele" noastre, atat am fost suparata ca nu puteai sa arati bebelusul celor dragi, nu primeai vizite..in rest aveai de toate, curatenie, confort si mancare jos palaria.
O zi frumoasa sa ai!

| harciog a răspuns:

Esti stresata din cauza ca te simti noua intr-o lume noua.Ai trait numai pentru tine intr-o lume pe care ti-ai format-o numai in stilul asta si acum descoperi ca fiinta ta care,pina acum, avea cea mai mare importanta pentru tine, acum a cedat aceasta importanta bebelusului.E ceva nou prima data, dar ceva normal si destul de natural iar stresul nu e stres, e confuzia cedarii importantei a propriei persoane cu una parte din ea.Nu-ti face griji, e una si aceeasi.Tu cu copilul sinteti una.