| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Am 5 luni de sarcina dar bebelușul nu prea mișcă! De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Sunteți la prima sarcină și nu vă panicați! Stresul dăunează grav sănătății! Lăsați natura să lucreze în liniște! Există pe internet o mie și una de informații privind sarcina unei femei. Luați citiți cum evoluează o sarcină, cum se dezvoltă fătul de la stadiul de embrion, până la naștere. Relaxare, pace, liniște, hrană gătită în casă, nu fast food, mișcare, iar peste 4 luni veți ține pruncul la piept!
Sănătate și sarcină ușoară!

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai stai asa ru vrei sa miște non stop? Abia acum începe sa se miște, mai așteaptă 2 luni sa vezi ca te saturi de cat mișcă.

| Lukasssz a răspuns:

Aratam noi a ginecologi?

| CattanyMihai778 a răspuns (pentru Lukasssz):

Mie imi place sa studiez pasarica ca un ginecolog

| Vântulalb a răspuns:

Tu in astea 5 luni ai fost macar la un control?
Medicul ce ti-a spus?

| Carolina1972 explică (pentru Vântulalb):

Am fost măcar la vreo 5 controale. Medicul mi-a zis ca pana acum totul pare sa fie ok

| Vântulalb a răspuns (pentru Carolina1972):

Atunci, e bine. Fii multumita ca nu joaca fotbal noaptea sa te tina treaza. Sarcina usoara!

| Teo29 a răspuns:

Cere o a 2 opinie la alt medic

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu prea mișcă din cauza vârstei mici. Spre sfârșitul sarcinii o să dea lovituri mai dese și mai ample, dar asta nu este o regulă generală.