| carbon21 a întrebat:

După mai multe certuri cu iubita mea, zice ca totul este bine, am fost la un punct sa ma despart de ea, i-am zis de ce sunt nemulțumit și o zis ca totul o sa fie bine. După câteva zile tot așa ii cum a fost înainte, ce sa mai fac, ii zic pe o ureche ii iese pe alta?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o trimiti in dormitor, inchizi usa si ai disparut din viata ei

| Adry05 a răspuns:

Atunci o lași dacă ești nemulțumit. nu poți să schimbi un om așa de la o zi la alta și mai ales dacă n-are ea motivație să se schimbe

| sofisis a răspuns:

Pai daca vezi ca cu vorba nu merge, incearca cu fapta...fa ce ameninti ca faci. Las-o. Poate asa se trezeste.

| carbon21 explică (pentru sofisis):

Am încercat, plânsete, întrebări ca de ce sunt așa acum?

| sofisis a răspuns (pentru carbon21):

Nu ai incercat. Ai aruncat niste vorbe. Ea a bocit putin iar tu ti-ai retras vorbele. Ramane valabil ce am zis. Las-o. Acum sincer, daca tot esti nemultumit de ea, la ce insisti? Daca nu reusesti sa ii accepti defectele, pentru ce sa mai stati sa va certati d'amboulea?
Cauta-ti una care e mai pe placul tau. Si gata.

| carbon21 explică (pentru sofisis):

Pai și ea ii pe placul meu, dar ti-am zis mai sus ca s-a cam schimbat.

| sofisis a răspuns (pentru carbon21):

Si tu nu? Tu faci totul fix pe placul ei? Te asigur ca nu. Intr-o relatie secretul este...nu comunicare si alte romantisme. Nu frate. O relatie rezista sau nu in functie de cat esti de dispus sa ignori defectele celuilalt. Daca tu consideri ca ea s-a schimbat ( lucru perfect normal si logic, de altfel), poate e cazul sa reevaluezi sentimentele fata de ea si dorinta ta de a mai sta cu ea. Nu poti sa spui "mai stau cu tine daca...". Nu exista daca. O accepti sau nu. Cu tot cu defecte. Si aici intra absolut orice fel de defecte. Unii accepta sa fie inselati, altii accepta dependente, intelegi? Fiecare are un procent de toleranta. Al tau care e? Peste ce poti trece si peste ce nu?

| AliGab a răspuns:

Simplu ca buna ziua! Nu o poti accepta cu bune si rele, spune-i "La revedere!"