| anonim_4396 a întrebat:

Dupa o relatie tumultoasa de cativa ani cu un tip si dupa o despartire dureroasa, acum sunt cu altcineva, cu un om rabdator si simtit si altruist, visul oricarei femei, nu? Numai ca nu simt pentru el ce simteam pentru celalat, e mai mult cadut si placut decat foc...Are vreun viitor o astfel de relatie? Acum mi-e bine, dar nu stiu cum o sa evolueze si nu as vrea sa il fac sa sufere... Daca ati trecut vreodata prin asa ceva, dati-mi un sfat! Multumesc

5 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Convinge-te ca meriti sa fii iubita si respectata! Amintirea celuilalt se va sterge in timp, cu multa vointa din partea ta.
Fereste-te sa faci comparatii! In orice caz nu comparatii care il dezavantajeaza pe actualul prieten. Nu incerca acum sa-ti amintesti ca dupa ce treceau "furtunile", veneau niste clipe de vis... E bine sa retii motivul pentru care v-ati despartit!
Iar sentimentele nici nu au cum sa fie aceleasi, doar e vorba de o alta relatie si un alt barbat!
Sfatul meu este sa te gandesti la ceea ce te face sa te simti implinita, daca-ti place sa fii rasfatata si parerile tale sa fie luate in considerare, atunci implica-te cu toata fiinta ta in aceasta relatie si va avea un viitor minunat si daca tu vei fi fericita si cel de langa tine va fi la fel!

mlm
| mlm a răspuns:

Stii care este parerea mea te-ai obisnuit cu viata de dinainte cind erai alaturi de celalalt si acum cand vezi ca acesta este atent si te protejeaza, simti ca nu iti place, ceea ce nu este adevarat, iti place dar nu stii in realitate ce sa crezi, inca mai stai si analizezi.Parerea mea este sa nu dai cu piciorul acestei relatii, ca alta a doua oara nu vei mai gasi, de bine de rau acum ai stii caracterul celui de linga tine, stii cum reactioneaza, ce vrei mai mult, unul sa te faca sa suferi din nou! Bafta si fruntea sus, incearca sa al respecti si sa-l iubesti si tu la fel de mult cum te iubeste si el.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Orice jar ajunge cenusa calda. Daca te vei obisnui sa fii iubita cald si constant veti reusi. Sau altfel spus apa este mai folositoare sub forma de picaturi decat sub forma de valuri.Pastreaza-l cald si iti va fi bine!

| lilia_2632 a răspuns:

"Pofta vine mincind", nu grabi lucrurile! Femeiadaca este iubita, stimata, tratata cu multa sensibilitate... atunci ea se indragosteste treptat dar de durata!
Poti sa-ti sa-ti imaginezi o zi fara el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intoarce-te la mine...