| Amelia87 a întrebat:

Dupa vreo 3 zile de certuri continue prietenul meu mi-a zis simplu:" Hai sa luam o pauza.nu mai pot asa." Cred ca pierdem noi relatia din cauza fratilor sau. I-am zis clar: nu o sa mai calc pe la ei. M-am saturat. sad Il iubesc si ma iubeste, dar simt cum cedez. Ce sa fac? sad

10 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Exact cum te-am prevenit:il indepartezi de tine! Tot stresandu-l cu tema asta, obtii contrariul... iar el te vede acum probabil o egoista. Orice i-ai zice, el nu'si va abandona fratii! Trebuie sa-l lasi sa decida singur sa-i supravegheze de la distanta si sa-si faca viata lui... observi singura care este rezultatul faptului ca nu te-ai putut abtine fara sa-i reprosezi ori de cate ori ai avut ocazia, faptul ca-si intretine fratii! Ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea, altfel il vei pierde! Fiindca el va inceta sa-i ajute, abia cand ii va vedea pe propriile picioare si poate ca si atunci daca nu se vor descurca, tot va interveni! Resemneaza-te, iar daca nu reusesti...atunci cauta-ti pe cineva fara obligatii...fiindca pui un pret prea mare pe lucrul asta! Eu zic totusi ca este un om deosebit si merita apreciat!

| albastrel a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie nu are loc ''pauza''. adica trebuie sa fi alaturi de el si cand va este bine si cand va este mai putin bine...Cat despre faptul ca nu i suporti pe ai lui...nu'i bai tu nu o sa traiesti cu ai lui ci cu elwinking

| Lorenyk a răspuns:

El e acum intre ciocan si nicovala, fiind vorba de cea pe care o iubeste, dar pe de alta parte e vorba de fratii lui. nu ai spus de ce nu te intelegi cu fratii lui, insa poate e mai bine sa nu te mai duci pe la ei. asa se pot evita certuri. sau poti sa incerci sa te intelegi cu ei, daca se poate, depinde de situatia care este acolo. stai linistita, daca te iubeste cu adevarat, asta nu va fi un obstacol. voi trebuie sa fiti uniti, nu sa va certati. vorbeste cu el si gasiti solutii impreuna.

| 1992 a răspuns:

Poate o pauza e ideala, dar ar fi bine sa va ganditi inainte daca vreti sa continuati sau doar sa luati o pauza ca sa nu va amagiti degeaba, si mai ales incearca sa vorbesti cu cineva sa te eliberezi; daca va iubiti inseamna ca puteti trece peste orice impreuna

| turtl3 a răspuns:

Nu ceda. Lasati certurile si nu luati in seama ce nu trebuie.

| nimeni_1451 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa il faci sa inteleaga ca in relatia voastra sunteti doar voi doi, nu si fratii lui...ar trebui sa incerci sa ii eviti pe fratii lui, dar nu sa te rzboiesti cu ei pentru ca e normal ca prt tau sa tina si cu ei pentru ca de...asta e...stai linistita ca daca va iubiti o sa va impacati si totul o sa fie okwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca asta vrea alexandra. o pauza. luatio si daca te va mai cauta bine daca nu...nu.poate isi va da seama ca ii lipsesti si fratii lui nul pot ajuta cu nimic in aceasta privinta.deci sunt egoisti si el e fraier.imi pare rau ca te-ai obosit atat, si ai inteles si ai incercat.am fost pus in situatia asta cand stateam la fratele meu in gazda. mi-a spus; frate ma cert cu sotia nu vreau sa ma si despart.asa ca trebuie sa plecati. ea ne-a dat afara in ploaie direct si irevocabil.acum ne intelegem bine fiindca si eu am inteles situatia si ei.asta e. frate frate dar fistecare cu familia lui. a lui, nu a parintilor lui.asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pierdeti ceva e din cauza voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma voi nu intelegeti ca fratii lui sunt mari? si cineva din familie trebuie sa preia stafeta? dar nu. e mai bine cand deja ai un fraier care se sacrifica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti pe prietenu si el te iubeste pe tine ramai cu el nu asculta de alti