| LaviniuA a întrebat:

E adevarat ca tipele mai grasute au parte de mai multe relatii si sex? laughing Auzisem asa o vorba dar nu stiu sigur daca inteleg. Poate faceti voi nitel lumina.

Adica tipii dupa ce se duc la alea bombe sexy si sunt refuzati vin la cele considerate normale sa se imperecheze? laughing Ca na... sunt si ei frustrati ca tot ofera si nu primesc in schimb ce vor... si atunci zic ceva de genul "merge si asa".
Sigur, mai sunt si tipii care prefera doar tipele grasute.

Alte explicatii va rog?
(scuze daca cineva pe aici se va simti jignit/a... eu iubesc toti oamenii sa stiti, in moduri diferite big grin )

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E ca si cu mancarurile, la restaurant.
Daca mergi la un restaurant de elita (5 stele, Michelin), atunci o portieeste foarte eleganta, dar mica (si ramai flamand dupa ce l-ai consumat, dar golit la buzunar)
Daca mergi la un restaurant mic, traditional, atunci mancarea este in portii din belsug, te satura si te costa mult mai putin decat la restaurantul de elita.
Asemanator este si cu femeile.

| LaviniuA explică (pentru Bula):

laughing deci saracii raman flamanzi si lefteri in cazul ala. Imi place comparatia

| Bula a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu.
"Bogatii" raman flamanzi. big grin
Cu o luna inainte, am mancat la un restaurant satesc in munti, mancare excelenta, pe saturate. A costat SUB 40 lei /persoana!

| Simpatic a răspuns:

E adevarat mai ales cand raportul inaltime-greutate este depasit cu mult, pe bune ce sex mult ar putea sa faca o grasuta?

Nu toate femeile care sunt cautate sunt bombe sexy, cele mai dornice pe care eu le-am intalnit sunt mai ales cele din categoria skinny

si aici tine de gusturile fiecaruia, deci da si grasutele pot avea cautare

| LaviniuA explică (pentru Simpatic):

Ziceam mult, dar voiam sa zic des de fapt. Adica de cateva ori cu unul, apoi eventual cu altul si altul.
Acuma cred ca dornice sunt toate, mai ales cele care fac mai rar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e adevarat.
Grasutele ofera relatii cu beneficii mai usor, si de multe ori au libidoul mai sus din cauza lipsei de "oferte", in comparatie cu fetele "model".
Dar noi nu le preferam, doar le acceptam din cand in cand. Rareori sunt prima optiune, sau chiar niciodata blushing

| LaviniuA explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Bai ce urat laughing de ce nu le preferati voi? ce are corpul ei daca e putin mai maricica pe ici colo? Macar sanii sunt mari, aia nu-i bine?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru LaviniuA):

Au pliuri.
Sanii nu-s cine stie ce, si aproape ajung la subrat. Grasimea le departeaza, se pare laughing
Vrem sa punem mana pe picior, se simte sac de nisip... Natura zice nu, noi ne conformam laughing
Si totusi fiecare mai ajungem si pe la ele, dar nu le preferam.
Ii felicit pe aia care se casatoresc cu grase, si se bucura de ele. Ca la psihic, majoritatea sunt mult mai bune decat cele cu fizic misto.

| relian a răspuns:

Oamenii ca si animalele, plantele, nu primesc unia de toate, altii mai nimic.
Mai simplu spus, daca femeile ce spui is frumoase, nu te gindi ca sunt si foarte bune la pat, cele mai multe femei frumoase is cam prapastie in pat, la pat, la ce ofera, la ce au si etc.

Ca urmare natura a facut o femeie mai plinuta, aspect mai putin atragator, dar restul mai bun, adica organe genitale mai bune, mai functionale, mai sensibile, personalitatea mai sociabila, familiste bla bla.

La fel se intampla si cu barbatii aia foarte aratosi, is ei aratosi, dar la pat is slabi sau f slabi, ori au scula prea mica, ori cine stie ce orientari au, spre partea masculina.

La femei, ce am observat, cele frumoase si care is si bune la pat, au orientari de astea tot spre fetite, is lesbiene.

Bobele sexy is catastrofa la jobul asta, faptul ca arata f bine fizic, nu le face si bune de folosit, unele is ceva genul "oala cu sarmale a lui mamaia " am citat pe cineva care merge regulat la femei si care folosise una de asta bomba sexy cum spui tu laughing

Iti spun din experienta asta laughing toate fetele frumoase cu care am fost erau prapastie, fara exceptie, pentru ca cele care is si bune, cum am spus se orienteaza tot spre fetite, asa ca nu am gasit una si frumoasa si buna de maciuci.

Pe linga asta am si citit destule, am si vorbit cu f multe femei, vorbesc asa, discutii doar si cam chestia asta se intampla.

De asemenea femeile frumoase nu is de regula nici femei bune ca persoana, nu-s femei de casa, au fite, figuri de mari vedete, asa ca barbatii care doresc o relatie stabila, care doresc o familie, se orienteaza spre cele care au aceste calitati.

Hai, asa de o tavaleala cu o femeie frumoasa, merge si dei buna si de nu, o data, de cateva ori nu spui nu, dar cand vine vorba de relatie, de familie, doar no sa stai dupa figurile celei frumoase, ramai virgin si singur cuc, te prinde 80 de ani tot singur, tot stind dupa frumusesti.

| Frank51 a răspuns:

Putem să discutăm 10 ani de acum încolo și nimeni nu ar avea un răspuns general, pentru că n-a făcut nimeni un studiu pe tema asta.

Femeile în general, fie ele grăsuțe sau slăbuțe, au parte de sex mult mai ușor decât bărbații, și pentru acest fapt nu e nevoie de un studiu.

| Miruna333 a răspuns:

E o generalizare. Aici e vorba de prioritatile la momentul respectiv, dar si de standarde, preferinte, etc. Din partea femeilor. Unii barbati nu au standarde si ar accepta pe oricine, din disperare.

| EestiSodalane a răspuns:

Îți faci speranțe degeaba. Mai taie din calorii