| iuli_2345 a întrebat:

E pacat sa ai o relatie cu un baiat de alta religie(pocait)? Maicamia asa imi spune, dar nu il suporta deloc
Nu stiu ce sa fac il iubesc si ma iubeste la fel de mult cum fac eu poate mai mult... Ma enerveaza maicamea de fiecare data cand e vorba de el.
Eu am intrebat un preot si mi-a spus ca nu e nici o problema, si nici un risc.Nu stiu cum s-o fac pe maicamea sa inteleaga asta.

13 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Daca il iubesti nu conteaza daca e satanist si sacrifica bebelusi in fiecare noapte, de cind religia are de a face cu inima? asta ar trebui sa explici mamei tale.

| XDarkAngel a răspuns:

Stiu, du-te cu ea la preotul care ti-o zis ca nu-i nici-o pb si el sigur o s-o comvinga big grin!
nu glumesc, sper ca te-am ajutatwinking

| Gabonne1982 a răspuns:

Nu este un pacat, dar mai tarziu pot aparea anumite probleme.In eventualitatea in care vreti sa va casatoriti vor aparea discutii cu nunta si botezul copiilor.Fiecare religie are alte canoane si ritualuri.Dar momentan la varsta ta, nu-i nici-o problema

| LOVE_3743 a răspuns:

Spune-i astfel : "Iubirea nu e un pacat. Dumnezeu a dat pacate si fapte bune-te asigur cu 100 %%% ca iubirea a fost repartizata in faptele bune.Eu am viata mea proprie.Eu am dreptull sa iubesc pe cine vreau.Lasa sa fiu judecata de Domnul nu de tine!""""

Nu-l pierde! Tinel la tine cit nu e tirziu-si explica-i mamei cit mai repede, caci poate sa va desparta.Ascultati INIMA.Credema>>Imi dai Funda>>Pleaseee.

| enverhoxha a răspuns:

Am auzit că pocăiţii îşi cam bat nevestele. Sau ăia erau adventiştii de ziua a 7-a?

| eu4you a răspuns:

Eu zic ca daca va iubiti, chestia cu religia e o prostie! Oricine merita acea persoana speciala. Poti sa ii spui mamei tale sa incerce sa te inteleaga.Dar daca dumneaei spune ca nu e binesa fi impreuna cu el poate ca are dreptate(mamele observa muuuuuulteeee). Poti sa o intrebi si ce are impotriva lui.Ce stiu eu!? Incearca sa discuti cu dumneaei! Eu si mama mea suntem cele mai bune prietene si putem discuta orice...incearca sa o ai mai aproape. Sper ca te-am ajutat!

| deea1music a răspuns:

Nu ii niciun pacat laughing Daca va iubiti ii totul okwinking Si mamei tale spune-i ca el te face fericita si atunci cand sunteti impreuna pentru voi nu are nici o importanta religia. Sper sa inteleagabatting eyelashes

| MMihai a răspuns:

După ce vei avea 18 ani, va fi mai simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e cazul sa ne pronuntam noi daca este bine ori nu, cert este sigur ca prietenia respectiva n-o sa tina, unul dintre motive este ca esti minora si relatiile dintre si cu minori se termina in maxim 5 ani.

| SenioritaTeePupaceşte a răspuns:

Nu e pacat! Si spune-i mamei tale tot ce simti pentru. el.

| iuli_2345 explică:

Cam stiu ce vreau sa fac cu viata mea. Vreau sa mi-o petrec alaturi de el si cand voi face 18 sa imi iau acel botez. Pana atunci am de asteptat putin...(Gabonne1982)

| iuli_2345 explică:

Pocaitii nu au voie sa dea in femei. Daca fac lucru asta sunt exclusi din bisericasi nu mai au voie apoi ca nu ii iarta.(enverhoxha)

| Anastasia4u a răspuns:

Eu iti recomand sa vorbesti cu mama ta si spune-i ca el e alesul vietii tale si spune-i ce simti pentru el convingeo ca il iubesti cu adevarat si atunci o sa inteleaga si o sa fie bine (ps: si eu sunt in relatie cu un evreu)Bafta! sper ca te-am ajutat! big grin