| Andra8907654 a întrebat:

Am o problema care as vrea sa o impartasesc cu voi si daca se poate sa imi dati niste sfaturi ca eu nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de 3 ani cu un baiat care pot spune ca ma iubeste,dar in ultimul timp adica de o saptamana este foarte indifferent si nici nu mai suporta sa il sun, se enerveaza si zice ca nu are chef sa vb la telefon...ce sa fac?sad

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ar iubi nu s-ar comporta asa. Cel mai bine ar fi sa il lasi in nervii lui. Cu cat il pisezi mai tare cu atat se va enerva mai rau. Fii indiferenta, asta e cel mai bun lucru pe care trebuie sa il faci.

| Șurubelniță a răspuns:

Fii direct si intreaba-l ce are, de ce e asa de nervos, intreaba-l daca nervii lui au legatura cu tine. Daca nu vrea sa iti raspunda sau se poarta urat cu tine, il eviti si ii spui sa te caute cand se calmeaza.

| piticelm a răspuns:

Are el un motiv de face asa.Mai bine l-ai intreba ce are.Nu cred ca dupa 3 ani, nu ar fi vorba de iubire, poate are o problema, sau a intervenit monotonia. Vorbeste deschis cu el si cel mai important : CALM!

| Andra8907654 explică:

Asta incerc sa fac dar nu reusesc, sa zic ca acum il cred ca a venit unul din parintii lui acasa si poate vrea sa petreaca mai mult timp in familie, sper ca isi va reveni

| Andra8907654 explică:

Sper sa fie bine, dar paraca nu ma pot abtine sa nu il sun.