| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care as vrea sa o impartasesc cu voi si daca se poate sa imi dati niste sfaturi ca eu nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de 3 ani cu un baiat care pot spune ca ma iubeste,dar in ultimul timp adica de o saptamana este foarte indifferent si nici nu mai suporta sa il sun, se enerveaza si zice ca nu are chef sa vb la telefon...ce sa fac?

13 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Pai din 2 in 2 ore e cam sacaitor, inteleg ca vrei sa il auzi, il iubesti, dar e prea enervant. Incearca mai libertina sa fii. Lui ii pare ca il controlezi mereu si de aia se enerveaza, e normala reactia

| Andra8907654 a răspuns (pentru kandaraki):

Exact aceeasi chestia mi-a zis-o si el ca incerc sa il controlez...sad

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Ti-a dat de inteles pana acum ca ii place de o fata? Poate a adus din senin vorba de cineva, sau cand e pe langa tine se fereste cand ii suna telefonul sau primeste un mesaj.
Cea mai buna varianta e sa numai astepti sa vada ce o sa faca in continuare.Ar trebui sa vorbesti cu el serios.Sau ai putea sa il tratezi si pe el cu indiferenta.Ca poate isi da seama ca ti-a gresit. daca nu inseamna ca s-a saturat de relatie si vrea altceva.Dar, ti-am spus, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el.Bafta.

| Lavii007 a răspuns:

Ia-l si vorbeste serios cu el, intreaba-l daca il deranjeaza ceva in relatia voastra, sau poate are alte probleme personale.

| Cupcake a răspuns:

Poate trece printr-o perioada grea sau pur si simplu s-a saturat. Incearca sa vorbesti cu el si daca vezi ca nu vrea, lasa-l o perioada sa se linisteasca apele si il cauti dupa. Daca tot nu s-a imbunatatit nimic poti incepe sa joci la santaj gen sa-i zici: daca nu vrei sa-mi spui ce ai, sa stii ca nu te pot ajuta si eu in conditiile astea nu mai pot avea o relatie, doar de dragul de a avea una, pentru ca ma simt ca si cand as fi singura. Pup

| Marina92 a răspuns:

Pai chiar e stresant sa suni din 2 in 2 ore. Mai lasa-l sa respire. Ai incredere in el.

| Sebi200000 a răspuns:

Poate a patit ceva si e stresat... sau nu mai vrea sa fie deranjat. Spune-i direct ca te enerveaza faptul cum se comporta cu tine, ca te deranjeaza si daca nu functioneaza nu te ruga la el sa iti raspunda la telefon, lasa-l singur o vreme si o sa isi revina cand o sa vada ca nu il mai bagi in seama happy

| Andra8907654 a răspuns (pentru Sebi200000):

I-am zis si a zis ca il stresez cu telefoanele asta il enerveaza, nu ma rog sa raspunda, raspunde dar cand raspunde e nervos si imi inchide

| Andra8907654 a răspuns:

A mai avut el momente de astea, zice ca il sun prea des si il stresez, dar nu pot fara sa il sun macar odata la 2 hsad

| Andra8907654 a răspuns:

Oare asta poate fi motivul pentru care e asa de nervos?

| Andra8907654 a răspuns:

Am sa incerc si variant asta, sper sa se linisteasca treburile.sad

| Andra8907654 a răspuns:

Stiu sigur ca nu este vorba despre o alta fata

| Psh a răspuns:

Poate are o problema personala, insa e cam rara aceasta situatie. Poate il deranjeaza ceva legat de tine, sau poate pur si simplu s-a plictisit.Cunosc foarte multe cazuri de acest fel si de fiecare data a fost vorba de alta fata. Daca este destul de matur, incearca sa ai o conversatie cu el despre ce se intampla.De obicei aceste stari de "nu am chef, nu vreau sa vorbesc" sunt cauzate de aparitia altei persoane in viata sa, care il fac sa se distanteze.Nu vreau sa te sperii sau sa judec asa drastic, insa stiu ca de cele mai multe ori asa se intampla. Sper sa fie ok, incearca sa-l pui in fata unei discutii mai serioase despre relatia voastra si despre motivul pentru care se comporta asa.