| Animeforlifee9921 a întrebat:

Erau acum 3 ani pe Minimax niște desene cu doi copii care intrau într-o valiză și se teleportau în diverse locuri de pe Pământ. Acolo se întâlneau cu o altă fată cu părul negru care avea un dihor că animal de companie. Cum se numeau desenele? Mă bate verișoara mea mai mica la cap cu ele
Nu stiu la ce categorie să pun

2 răspunsuri:
| hanakoikezawa a răspuns:

Heyoo! Cred că desenele animate la care te referi se numesc Dronix. Este o serie despre doi frați, Leo și Zoey, care au o valiză magică care îi poate transporta în diferite locuri și timpuri. Acolo se întâlnesc cu o fată pe nume Samy, care are un dihor robot numit Dronix ca animal de companie. Seria a fost difuzată pe Minimax între 2019 și 2020.

| Animeforlifee9921 explică (pentru hanakoikezawa):

Până la urmă le-am găsit, se numesc Unde-i Waldo?, dar mulțumesc oricum, sunt asemanatoare