| elutzza_5346 a întrebat:

Este adevarat proverbul acesta "ochii care nu se vad se uita"? pentru ca eu m-am despartit de prietenul meu de curand si vreau sa-l uit!

Răspuns Câştigător
| MihaiA a răspuns:

Se uita. Dar in general, ochii care nu se vad se uita la alta big grin Acum serios, da. se uita, timpu` le vindeca pe toate.

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, eu cred ca e adevarat. Macar se estompeaza daca nu se uita.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nu in ceea ce te priveste...Acest proverb se refera la prieteni nu la indragostiti... Daca nu-l mai iubesti, s-ar putea sa devina o amintire mai mult sau mai putin placuta sau neplacuta... dar tu spui ca te-ai despartit si vrei sa-l uiti...deci il mai iubesti ceva...Atunci mai ai de asteptat...chiar daca nu-l mai vezi...pentru ca inca il mai ai la inima pe acest om.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da proverbul este adevarat.eu inainte nu credeam in el, insa acum cred deoarece am avut o asemenea experienta.incearca sa nu il mai vezi o perioada si cu siguranta il vei uita

lolita
| lolita a răspuns:

Adevarat.

| nicky a răspuns:

Da e adevarat, chiar daca dureaza putin dar cu siguranta il vei uita si vei cunoaste pe altcineva.

| RamonaMn a răspuns:

Depinde de numarul sentimentelor si amintirilor pe care le ai fata de el dar in principiu cred ca da.

Succes!

| Florinna a răspuns:

Se uita se uita

| Sara2 a răspuns:

Sincer? eu sunt de parere ca nu are nici un pic de adevar proverbul acesta...

| yoanna73 a răspuns:

Daca ti-a facut rau. nu-ti mai aminti de el.considera ca a murit.si gata

| claudiu89 a răspuns:

Nu o sa-l uiti cu totul... poate mai incolo o sa povestesti altora cu amuzament.

| anarchy a răspuns:

Pai depinde de caz, daca tu sau el te iubeste nici o sansa, pentru ca am trecut si eu prin asa ceva din pacate sad

| loricik a răspuns:

Da este adevarat...

| elinea a răspuns:

Da e adevarat, il vei uita, chiar daca acum te doare, fa ti multi prieteni, si ti va fi mai usor.bafta multa

| amada745 a răspuns:

Ochii care nu se vad, se inlocuiesc...nu se uita niciodata!

| benito35 a răspuns:

Foarte adevarat o spun din experienta..ben//

| ladyx a răspuns:

Ma alatur si eu de raspunsurile celorlalti pentru ca sunt de aceeasi parere,, odata ce nu vezi un timp mai indelungat o pesroana ce cit de cit ti-a fost draga-se uita treptat pina cind nu mai simti nici o emotie fata de acesta